Czy to Hipoglikemia czy insulinooporność

6 odpowiedzi
Witam mam 46 lat, moje BMI =40, badanie zlecone pod kontem hipoglikemii. Moje wyniki są następujące:
Glukoza na czczo ^100 mg
po 1 h 152mg
po 2h 69 mg
Insulina na czczo 7,8 uU
Insulina po 1h 120uU
Insulina po 2 h 24,1 uU
Proszę o interpretację wyników.
Wyniki wskazują na obecność insulinooporności, nieprawidłowej glikemii na czczo (stan przedcukrzycowy) i hipoglikemii reaktywnej. Konieczne jest leczenie za pomocą odpowiedniej diety i aktywności ruchowej oraz zastosowania leków zmniejszających insulinooporność. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Glukoza po 2 godz jest obniżona,jednak poszukując głebszej hipoglikemii wykonujemy tesr przedłużony nawet do 5 godz.Zwykle najniższe wartości wystepują miedzy 3 a 4 godziną. Insulinooporność w tym przypadku jest najbardziej prawdopodobną przyczyną hyperinsulinizmu i reaktywnego obniżena glikemii. Zlecałabym odpowiednie postepowanie lecznicze juz na tym etapie schorzenia. Pozdrawiam.
Proszę zredukować masę ciała. Proszę być aktywnym fizycznie. Proszę zmienić styl życia bo dotychczasowy doprowadził do otyłości. Proszę ponowić test OGTT 0-2h za 3-6m-cy (ale bez insuliny i pomiaru po 1h - szkoda pieniędzy). Dgn: Otyłość III stopnia (skrajna), Insulinooporność (co jest oczywiste w otyłości), zagrożenie cukrzycą . Pozdrawiam
Dobry wieczór
Na podstawie Pana/Pani wyników można rozpoznać: nieprawidłowa glikemie na czczo (stan przedcukrzycowy) oraz insulinoopornośc umiarkowanego stopnia. Dalsze leczenie i postepowanie powinno być okreslone przez diabetologa/endokrynologa.
Pozdrawiam
Na czczo prawidłowa glikemia jest do 99 mg/dl . Więc jest nieprawidłowa glikemia na czczo.
Wskaźnik Homa IR jest 1,92. Insulinooporność wg większości autorytetów jest powyżej 2.Jest natomiast otyłość, którą trzeba leczyć
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani. Odpowiem na Pani pytanie nie wprost. Interpretacja wyników zarówno testu tolerancji glukozy jak i insulinemii schodzi na conajmniej drugi plan biorąc pod uwagę Pani BMI. Taka wartość, mówiąc w skrócie, jest wskazaniem do operacyjnego leczenia otyłości poprzez zabieg bariatryczny. Zanim jednak ewentualnie do tego dojdzie sugerują pilną konsultację z doświadczonym dietetykiem oraz dokładną analizę Pani trybu życia celem określenia przyczyny otyłości. Nie leczy się wyników lecza pacjenta.