Czy te objawy może powodować skrzywienie kręgosłupa piersiowego?

10 odpowiedzi
Wczoraj na rentgenie wyszło, że mam lekkie skrzywienie boczne kręgosłupa piersiowego. Czy takie objawy jak: sztywność karku, strzelanie w okolicach ucha przy ruszaniu szczęką, lekka sztywność dłoni oraz ręki zwłaszcza w łokciu, mrowienie w stopie i napięcie mięśni w łydce mogą być spowodowane przez to skrzywienie?
Witam. Objawy te moga świadczyć o zaburzeniu biomechaniki w kręgosłupie na różnych poziomach. Zadaniem fizjoterapeuty jest znalezienie miejsca pierwotnego zaburzenia i przywrócenie go do stanu prawidłowego. Do tego potrzebny jest wnikliwy wywiad z pacjentem, przebyte urazy, choroby, nawet komplikacje przy porodzie lub charakter pracy. Zapraszam na konsultacje .

Dzień dobry.
Prawdopodobnie samo skrzywienie jest tam już od dawna i nie ma nic lub prawie nic wspólnego z podanymi objawami. Na pierwszy rzut oka polecałbym jednak dokładniejszą diagnostykę (w tym manualną) odcinka szyjnego i czaszki. Pozdrawiam.
Witam, opisane objawy mogę mieć związek ze skrzywieniem, jednak trudno jest to stwierdzić bez oceny tego zdjęcia, dokładnego wywiadu i badania funkcjonalnego. Skrzywienie w odcinku piersiowym może wpływać na inne odcinki kręgosłupa- szyjny, lędźwiowy i z tej strony też mogą być prowokowane objawy.
Dzień dobry, objawy jakie są wymienione mogą być powiązane z skrzywieniem ale nie są powodowane przez nie bezpośrednio. Problemów należy się spodziewać ponadto w pozostałych odcinkach kręgosłupa, stawach skroniowo-żuchwowych oraz w kończynach na przebiegu nerwów. Trudno ocenić to nie widząc pacjenta. Na pewno wskazane było by dokładne ocenienie całej sylwetki oraz poszczególnych problemów.
Pozdrawiam Marcin Sitarz
Witam,opisane objawy są wielopoziomowe i w celu określenia co je generuje należy zbadać funkcjonalnie i motorycznie całą postawę ciała. Specjalistyczny fizjoterapeuta z pewnością testami oceni stan funkcjonalny całego kręgosłupa i ustali gdzie występuje blokada posturalna. Natomiast zdjęcie rtg obrazuje stan struktury kostnej i może posłużyć do wyjaśnienia pewnych wątpliwości ,które mogą się pojawić podczas testowania:).Pozdrawiam.
Bezpośrednio nie, ale oddziałuje ono na pozostałe odcinki - szyjny i lędźwiowy, które takie objawy mogą wywołać poprzez zaistniałe w nich zmiany.
Zdecydowanie tak, jednak równie dobrze te skrzywienie może być spowodowane, każdym z objawów, które Pan/Pani opisał/a. Albo jeszcze inną dysfunkcją, o której tutaj nie wspomniano. Terapeuci zwykle szukają właściwego problemu pacjenta i często jest on inny, niż same objawy.
Szanowna/y Pani/e,
Tak, boczne skrzywienie kręgosłupa może powodować wymienione dolegliwości.
Jednocześnie chciałbym zaznaczyć że "centrum" problemu zazwyczaj znajduje się w miednicy (jej skrzywienia), a kręgosłup jest jedynie tego skutkiem. Zatem proponuję zacząć od miednicy i kości krzyżowej.

Pozostaję do dyspozycji i pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam.
Objawy w kończynach górnych i głowie pochodzić będą z odcinka szyjnego (pewność da nam diagnostyka funkcjonalna i leczenie).
Objawy w kończynie dolnej jeżeli dotyczą tylko jednej strony raczej będą pochodzić z odcinka lędźwiowego. Jeżeli występują symetrycznie w obydwu kończynach trzeba najpierw przeprowadzić testy górnego neuronu (dla bezpieczeństwa) jeżeli wyjdą negatywne to później dochodzić, z którego odcinka będą pochodziły objawy.
Czy jakiś wpływ ma na to odcinek piersiowy, odpowie leczenie.
Jeżeli jest Pan/Pani w wieku nastoletnim warto skorygować to skrzywienie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Witam
Tak może być. Jeśli pojawia się zmiana geometryczna krzywizny kręgosłupa, to zaburzeniu ulega cały system biomechaniki. Trzeba tu nadmienić że ta nieprawidłowa krzywizna zależy od wielu czynników i może być pozorna. Polecam wizytę u terapeuty manualnego, powinien zaradzić tym problemom.