Czy te objawy może powodować skrzywienie kręgosłupa piersiowego?

10 odpowiedzi
Witam, mam pytanie. Czy takie objawy jak: spięty policzek, spięta ręka, strzelanie w karku oraz ogólna sztywność karku mogą być spowodowane skrzywieniem kręgosłupa piersiowego?
Dzień dobry. Bezpośrednio samym skrzywieniem nie - coś do tego skrzywienia musiało doprowadzić i to, najprawdopodobniej, będzie również przyczyną dalszych kłopotów.

Witam, Raczej nie. Spięty policzek i ogólna sztywnosc w kaku mogą być groźnymi objawami. Należałoby to zróżnicować czy to są objawy czy nie. Jednak te rzeczy co Pan wymienił mogą być powiązane.
Witam serdecznie jest to możliwe, jednakże należałoby dokładnie zbadać kręgosłup piersiowy oraz staw barkowy. Jeśli w badaniu uda się znaleźć strukturę , która daje wyżej wymienione dolegliwości, to będzie można podjąć skuteczne leczenie.
Witam
Tak mogą być to objawy skrzywienia w tym odcinku kręgosłupa. Przy deformacjach krzywizn kręgosłupa dochodzi do zaburzenia symetrii pracy tkanek i ich stopniowego przeciążenia. Objawy mogą być dokładnie takie jak Pani/Pan opisuje.
Pozdrawiam
Witam.
Tego typu objawy pochodzą z kręgosłupa szyjnego i przejścia szyjno-piersiowego. Skrzywienie kręgosłupa piersiowego może mieć pośredni wpływ na ustawienie kręgosłupa szyjnego ale czy znaczący? Odpowie na to pytanie leczenie kręgosłupa szyjnego, jeżeli będzie skuteczne i trwałe to nie ma wpływu, jeżeli będzie nietrwałe i utrwali się dopiero po korekcji skrzywienia to wtedy mamy powiązanie. Ciało ludzkie jest bardzo skomplikowane nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie bez wprowadzenia leczenia i dłuższej obserwacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Tak, ale i może być odwrotne sprzężenie. Jak jest skrzywiony kręgosłup to zawsze znajduję różnice w napięciu kończyn.
Tak mogą byc spowodowane nieprawidlowy funkcjonowaniem odcinka piersiowego.
Witam, skrzywienie samo w sobie jest poprostu skrzywieniem. Bardziej chodzi tu o to, że skrzywienie pociaga za sobą zmiany w całym ciele i inny rozkład napięć. Oczywiście podane objawy mogą się łączyć z odcinkiem piersiowym, ale nie muszą.Ciężko to stwierdzić na odległość.
Podrawiam
Lewandowski
Nie ma informacji, czy objawy są po tej samej stronie, nie ma informacji jakie to jest skrzywienie kręgosłupa. Mówimy o skoliozie? Pogłębionej kifozie? Ale ogólnie rzecz biorąc powyższe objawy nie mają powiązania ze zmianami w kręgosłupie piersiowym
Witam,takie objawy może powodować między innymi skrzywienie kręgosłupa piersiowego.Dlatego objawy zawsze trzeba skonfrontować z wynikami testów funkcjonalnych ciała ,które przeprowadzi specjalistyczny terapeuta.Możliwe także ,że będą potrzebne jakieś badania dodatkowe np.obrazowe.Bez wizyty i specjalistycznej diagnostyki postawy się nie można ostatecznie roztrzygnąć tego pytania :). Pozdrawiam.