Czy te bóle związane są z endoprotezami?

5 odpowiedzi
Witam, w 2014 miałam, miałam operacje na lewe biodro, a 2015 na prawe. O dłuższego czasu mam silny ból lewego pośladka i sztywnieje mi cała noga Nie pomaga ją mi lekarstwa ani rehabilitacje, a od 2 tygodni zaczęła boleć prawa noga nad kolanem z tyłu. Ból ciągnie się do pahfin i prawego biodra pozdrawiam.
Dziękuję za pytanie.
Konieczna jest diagnostyka RTG oraz zbadanie Pani przez Lekarza Ortopedę aby odpowiedzieć na to pytanie. Jest możliwe że przyczyną Pani dolegliwości jest problem z endoprotezą. Nie jest to jednak jedyna możliwa ewentualność. Zapraszam na wizytę w celu rozwiania wątpliwości.
dr n. med. Patryk Nikratowicz

może doszło do obluzowania endoprotez lub bóle mogą promieniować od kręgosłupa konieczne jest badanie kliniczne oraz rtg
Witam.
Objawy które Pani opisuje nie muszą być związane z endoprotezami. Ażeby wykluczyć problem protez wskazane byłoby wykoanie nowych RTG celem oceny prawidłowego osadzenia protez oraz badanie fizykalne.
Ból przez Panią opisywany może również wynikać z dyskopatii lub też podrażnienia nerwu kulszowego. W tym celu proponuję wizytę ortopedyczną
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam
Zalecam szybką konsultacje ortopedyczną i wykonanie nowego rtg miednicy ze stawami biodrowymi. Na konsultacje proszę wziąć ze sobą zdjęcie rentgenowskie pooperacyjne celem porównania z nowym rtg.
Ból oczywiście nie musi być związany z protezą stawu (może np pochodzić od nerwu kulszowego itp.), ale lepiej to sprawdzić.
Witam serdecznie,
Ciężko stwierdzić jednoznacznie czy operacje związane z endoprotezoplastyką są bezpośrednią przyczyną bólu. Można natomiast stwierdzić, że na pewno się do tego przyczyniły. Proszę pamiętać, że endoproteza stawu biodrowego to zabieg mający na celu usunięcie żywej tkanki (stawu) i wszczepienie czegoś sztucznego do organizmu. Zawsze po takich zabiegach (nawet po wszczepieniu jednej endoprotezy- w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma sztucznymi stawami) dochodzi do przeciążenia i "przebodźcowania" na segmentach kręgosłupa (najczęściej odcinka lędźwiowego) co będzie miało bezpośredni wpływ na ból: do pośladka, do pachwin, do stawów kolanowych. Endoprotezy są stosunkowo młode a więc raczej nie jest tu problem a więc przyjrzałbym się odcinkowi lędźwiowemu. Proszę również pamiętać, że endoprotezy bioder często zniekształcają chód co może mieć wpływ na ruchomość w kręgosłupie.
Zapraszam serdecznie na wizytę.

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski