Czy ta osoba ma problemy z emocjami i jak można jej pomóc? - niszczy przedmioty w napływie gniew

2 odpowiedzi
Czy ta osoba ma problemy z emocjami i jak można jej pomóc?

- niszczy przedmioty w napływie gniewu/złości/zdenerwowania
- i tak samo zachowuje się do innych osób grożąc im
Dzień dobry! Z wyżej wymienionego opisu wynika, że dana osoba, może mieć trudność z kontrolą złości (ważne jednak, że brakuje tutaj kontekstu całej sytuacji - co jest niezbędne do rzetelnej oceny). Jeśli chodzi o pomoc, to warto byłoby namówić taką osobę na skorzystanie z pomocy psychologicznej. Na takich spotkaniach może uczyć się lepiej rozumieć i kontrolować swoje emocje.

Zdaje się, że jest Pani/Pan pełna/ pełen niepokoju, prawdopodobnie też w ułamku sekundy znika poczucie bezpieczeństwa. Z wpisu przejawia się też troska o kogoś, kto ma trudność z wyrażaniem emocji i ich regulacją. Często za takim zachowaniem kryją się trudności z radzeniem sobie z sytuacją, w jakiej ktoś się znajduje. Emocje niosą jakąś informację i nie muszą nas niszczyć, wręcz przeciwnie - mogą być pomocne. Na spotkaniach ze specjalistą (psychologiem, psychoterapeutą) można nauczyć się kontroli emocjonalnej, tak by funkcjonować w zgodzie z sobą i z uważnością na innych. Zdarza się, że trudności w tym obszarze są efektem wcześniejszych trudnych doświadczeń, które nie muszą niszczyć, kiedy je oglądamy na terapii, np. z psychotraumatologiem. Jeśli można żyć w zgodzie z sobą i czuć radość, nie ma sensu dłużej cierpieć i znosić katusze.
Jestem pewna, że spotkania z dobrym specjalistą przywrócą już po pierwszej wizycie nadzieję.
Moc serdeczności!