Czy ta diagnoza jest słuszna? Witam. Mam 25 lat i trochę kłopotu że swoją cerą, rok temu leczylam s

1 odpowiedzi
Czy ta diagnoza jest słuszna?
Witam. Mam 25 lat i trochę kłopotu że swoją cerą, rok temu leczylam się na trądzik różowaty, dermatolog przepisała mi Rozex oraz Solantre. Antybiotyków doustnych nie mogłam przyjmować ze względu na to, że przyjmowałam również leki przeciw nerwicy - Mozarin. Maści pomogły, ale jak zobaczyłam efekty olalam sprawę. Za pół roku wszystko wróciło, tym razem nie mam grudek na całej twarzy jak wtedy, ale kilka kostek na brodzie i na jednym policzku - guzek sinofioletowy, jakby krwiak. Guzek jest ok 1.5cm,na twarzy jest uwypuklenie, jest miękki. Byłam u innego dermatologa, powiedziała że to jakaś gabeczka podskorna dostała sporo bakterii i dlatego, przepisała Metronidazol przez 10 dni doustnie, Duac, Epiduo Forte oraz Cetaphil krem. Czy ta diagnoza jest słuszna? Czy jest możliwość żeby ten guzek powstal przez tradzik czy może jest to nerwiakowłókniak lub co gorsza coś grozniejszego?
Dzień dobry,
trudno odnieść się do opisanego obrazu choroby nie badając osobiście. Czy to nawrót trądziku różowatego? nie wiem aczkolwiek rzadko się zdarza w tak młodym wieku. Po przeleczeniu antybiotykiem ( Metronidazol) proszę skonsultować z dermatologiem. Zewnętrznie zastosowałabym tylko Duac.
Nerwiakowłókniak jest twardy więc eliminuję taką diagnozę.