Czy sulpiryd może być stosowany przez osobę z podwyższoną przez ten lek prolaktyną?
1
odpowiedzi
Czy sulpiryd może być stosowany przez osobę z podwyższoną przez ten lek prolaktyną?
To zależy jaki jest poziom prolaktyny i od objawów klinicznych. Niewielki wzrost tego hormonu (ok. 30-40 ng/ml u kobiet, 20-30 ng/ml u mężczyzn), przy braku dolegliwości nie obliguje do odstawienia Sulpirydu. W innych przypadkach należałoby zmienić lek. Pozdrawiam.
Podobne pytania
- Czy złamanie podglowe kości Szyjki udowej z wklinowanym przemieszczeniem doglowowo i do boku ok.15 mm u osoby w wieku 48 lat wymaga leczenia operacyjnego czy są jakieś inne metody leczenia. Pozdrawiam
- Czy złamanie podglowe kości Szyjki udowej z wklinowanym przemieszczeniem doglowowo i do boku ok.15 mm u osoby w wieku 48 lat wymaga leczenia operacyjnego czy są jakieś inne metody leczenia. Pozdrawiam
- Mam 17 lat i jestem już 12 dzień po operacji leczenia stulejki. I mam pytanie kiedy będę mógł się masturbować i np. grać w tenisa.
- Jestem po zabiegu lyzeczkowania po poronieniu. Beta hcg na dzień dzisiejszy wynosi 168.8 od zabiegu minęło 18 dni. Wynik badania histopatologicznego napisane że nici silnie obrzekle i zalecane badanie bety. Czy ten hormon spada poprawnie czy jest to powód do zmartwień?
- Jestem w trakcie leczenia depresji, dopiero 10 dni na leku Servenon. Zauważyłam, że objawy nasilają się i dużo gorzej się czuje kiedy wchodzę w lekki deficyt energetyczny i ćwiczę. Zmagam się też z zaburzeniami odzywiania, przez kilka lat bylam na dietach i dużo cwiczylam, nigdy nie miałam niedowagi…
- Mój syn ma 6 tygodni i zauważyłam że robi siku co chwilę. Pieluszka tuż po zmianie znów jest bardzo napełniona moczem. Czy to normalne czy objaw jakiejś choroby?
- Zrobiłam badania ogólne moczy i wyszło mi, ze mam występowanie nabłonków płaskich 217,1 /µl i baktermi 774,5 /µl. Co to oznacza i co dalej z tym robić
- Jestem kobietą, mam 23 lata i mam problem z ochota na seks. Z partnerem mieszkamy razem (od około 2 lat), a jestesmy ze soba od 4 lat(znamy się dłużej). Odkad pamiętam nie odczuwam potrzeby współżycia (ogolnie-nie tylko przy nim) . Wg mnie seks mógłby nie istnieć, jednakże wiem, że bez tego żaden…
- Od wczoraj pojawilo sie na moim jezyku kilka mocno czerwonych plam. W czubku jezyka są one płaskie a w głębi jezyka wypukle i otoczone nalotem biało - żółtym. Okreslenie bólu mozna przyjąć jakby pieczenie. Na gardle nic nie ma. Jest tylko lekko zaczdrwienione. Prosze o poradę. Pozdrawiam.
- #Kleszcz Tydzien temu zauwazylam maly strupek u syna na ciele,i bylam pewna se się podrapal.Dzis ta kropka zrobila sie pokaznych rozmiarow i odpadla.Po przyjerzeniu sie,zauwazylam ze to kleszcz który sam odpadl po chwili,pozostawiajac po sobie mała czerwona plamke.Czy w tej sytuacjii isc do…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.