Czy rzeczywiście choroba autoimmunologiczna taka jak bielactwo i niedoczynność tarczycy w przebiegu

2 odpowiedzi
Czy rzeczywiście choroba autoimmunologiczna taka jak bielactwo i niedoczynność tarczycy w przebiegu Hashimoto obecnie wyrównana są bezwględnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu kwasem hialuronowym wypełnienia zmarszczek wokół oczu i między brwiami. Czy bezpieczniejsza jest botulina? Dziękuję za odpowiedź
Witam nie zaleca się wypełniania tych obszarów kwasem hialuronowym ze względu na bliskość naczyń których uciśniecie przez kwas mogłoby wywołać bardzo dużo powikłań ze ślepota włącznie tym okolicom dedykowane jest zastosowanie toksyny botulinowej przez lekarza

W pytaniu poruszone zostały jednocześnie dwie kwestie: choroby autoimmunologiczne i zastosowanie wypełniaczy w obszarze gładzizny. Choroby autoimmunologiczne generalnie są przeciwwskazaniem do zabiegów medycyny estetycznej - podczas zabiegów podajemy do skóry substancje, które mogą uaktywnić i tak już nadreaktywny system immunologiczny pacjenta ( a tego nie chcemy). Okolica pomiędzy brwiami, zwana gładziną, jest ryzykowna jeśli mówimy o wypełnianiu ze wględu na naczynia krwionośne i rzeczywiście bezpieczniej jest "opracować" tę okolicę toksyną botulinową.