Czy przy zmianach zwyrodnieniowych kręgów szyjnych(mrowienia palców dłoni)może pomóc tylko operacja?

3 odpowiedzi
Czy przy zmianach zwyrodnieniowych kręgów szyjnych(mrowienia palców dłoni)może pomóc tylko operacja?
Podstawową metodą radzenia sobie z takim problemem jest dobra rehabilitacja . Zadbanie o to by kręgosłup był jak najbardziej mobilny i prawidłowo pracował. Jednak trzeba też wnikliwie obejrzeć badania obrazowe i ustalić jak duże są zmiany . Terapia manualna myślę ma szansę zmniejszyć problem albo go całkiem rozwiązać .

Witam serdecznie.
Powodów drętwienia palców może być przynajmniej kilka. Jedną z nich mogą być zmiany zwyrodnieniowe w obrębie odcinka szyjnego. Należy jednak przeprowadzić pełne badanie manualne oraz zebrać wywiad a także obejrzeć badania obrazowe. Jeżeli całość da nam potwierdzenie, że przyczyną dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe które drażnią korzenie nerwowe to należy wpierw podjąć rehabilitację tj. terapię manualną, która ma sporą szansę przynieść poprawę nawet w całkiem zaawansowanych zmianach. Operacja to ostateczność do której, żeby zostać zakwalifikowanym należy spełniać określone kryteria kwalifikujące. Nie należy operować każdych zmian tylko dlatego, że dają objawy. Polecam udać się do fizjoterapeuty, który oceni sytuację i podejmie się rehabilitacji.
Pozdrawiam
Robert Hetman
RehaKinesio
Nie,nie tylko operacja .Mrowienia mogą mieć podłoże przeciążeń tkanek miękkich, tak jak i ograniczenie ruchomości szyi .Te zaburzenia są odwracalne.Oczywiście w przypadku znacznego stopnia zwyrodnień z uciskiem na struktury nerwowe,trzeba się liczyć z operacją.Tak wiec ,aby podjąć właściwą terapię, potrzeba diagnozy u terapeuty zajmującego się metodami terapii manualnej tkanek miękkich i powięzi.Potrzeba też odpowiednich ćw. stabilizujących kręgosłup .Zapraszam.