Czy przy kręgozmyku 1 stopnia w odcinku l5s1 wskazana jest w ramach rehabilitacji trakcja? Lekarz or

3 odpowiedzi
Czy przy kręgozmyku 1 stopnia w odcinku l5s1 wskazana jest w ramach rehabilitacji trakcja? Lekarz ortopeda zalecił mi zabiegi rozciągające ale nie wiem czy to na pewno dobry pomysł? Mam również dyskopatię lewostronną -wtórnie do prawostronnego ugięcia kręgosłupa na odcinku L4/L5 oraz L5/S1. Degenerację krążków międzykręgowych. Ugięcie kręgosłupa na tym odcinku ok 15 stopni. Cechy neuropatii kulszowej lewostronnie. Dziękuję za pomoc.
Witam serdecznie.
Trakcja bardzo często jest korzystna przy problemach z przepukliną dysku. Co do kręgozmyku wszystko zależy od formy trakcji, jej siły, doświadczenia terapeuty i Pana odczuć. Osobiście polecam wizytę u innego terapeuty w celu rozluźnienia wszystkich struktur mogących wpływać na kręgozmyk poprzez napinanie się i pociągania kręgu w niekorzystnym kierunku. Poza tym ćwiczenia mające na celu wzmocnić mięśnie głębokie w odcinku lędzwiowy dzięki czemu kręgozmyk będzie bardziej stabilny i zabezpieczony.
Pozdrawiam
Robert Hetman

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Raczej bym nie polecił . Trzeba znaleźć przyczynę czemu kręgosmyk się robi i przeciąża więzadła . Bo prawdopodobnie one dokuczają . Już się odchodzi od trakcji a tym bardziej przy dyskach są skuteczniejsze metody . Pozdr
Rekomenduję wykonać czynnościowe RTG kręgosłupa z określeniem czy kręgozmyk jest stabilny, czy też nie, i z wynikiem udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się diagnostyce i terapii mechanicznej kręgosłupa. Generalnie są dużo skuteczniejsze metody leczenia niż trakcja, która zgodnie z zaleceniami specjalnie powołanej grupy roboczej przy Komisji Europejskiej nie jest rekomendowanym sposobem leczenia w zespołach bólowych kręgosłupa . Może się zdarzyć, że trakcja w wybranych przypadkach bólu kręgosłupa przyniesie ulgę, aczkolwiek sama w sobie raczej nie da trwałego efektu. Zapraszam na konsultację.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.