Czy powinnam iść do psychologa?

4 odpowiedzi
Chodzę do klasy drugiej gimnazjum i jestem osobą nieśmiałą, zamkniętą w sobie przez co mam problem w kontaktach z rówieśnikami. Co prawda mam w klasie koleżanki z którymi spędzam przerwy ale wydaje mi się że im na mnie nie zależy. Kontakt z innymi osobami z którymi kiedyś spędzałam czas się urwał...Nie potrafię nikomu zaufać...Czuję się samotna i nie mam z kim porozmawiać o swoich problemach...Mimo tego że jestem dla wszystkich miła, nikomu nie wchodzę w drogę to nie mogę znaleźć sobie żadnej przyjaciółki...Nie wiem już co mam ze sobą zrobić...Czy powinnam iść do psychologa? I czy taka wizyta mogłaby mi pomóc?
Witam,
Trudność w zaufaniu innym i brak bliskich osób z którymi można porozmawiać bez wątpienia są rzeczami, z którymi można zgłosić się do psychologa. Warto udać się do poradni psychologiczno-pedagogicznej w Pani miejscowości lub po prostu psychologa szkolnego, który będzie mógł doradzić odpowiednie miejsce. Warto znaleźć osobę, z którą będzie można chwile porozmawiać i dostać od niej wsparcie. Z tego co pani pisze byli już jacyś znajomi, więc to bardzo dobrze rokuje. Pozdrawiam.

Witam panią.

Polecam pani dwie możliwości.

1. Pójść na Trening Interpersonalny-warsztat umiejętności społecznych

2. Chodzić regularnie do psychologa i w pracy 1 na 1 podnieść swoje umiejętności interpersonalne:]

Co to takiego te umiejętności: to komunikowanie się werbalne i mowa ciała, asertywność, praca z konfliktami, rozwijanie pozytywnego obrazu siebie.

Pozdrawiam i zapraszam

Robert Turek
Rzeczywiście warto zastanowić się na pomocą psychologiczną. Na początek zachęcam cię do porozmawiania z psychologiem szkolnym.
Nie każdy ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów, szczególnie osoby o naturze introwertywnej (mają bogaty świat wewnętrznych ale sprawiają wrażenie zamyślonych, nudnych lut trochę odlecianych). Żyjemy w świecie promocji zachowań ekstrawertywnych, wręcz ekshibicjonistycznych. Zachęcają do tego szkoła, rodzice, serwisy społecznościowe, media i rówieśnicy. Wyobrażam sobie, że łatwo nie masz i najzwyczajniej czujesz się samotna i pogubiona. Pozytywne jest to, że poszukujesz kontaktu z innymi ludźmi, ale nie wiesz jak ich sobą zainteresować. Zachęcam Cię do kontaktu z psychologiem. Jeśli kontakt okaże się dobry i będziesz chodziła regularnie, z pewnością uda Ci się rozwiązać swój problem jednocześnie pozostając zgodną z samą sobą.
Pozdrawiam serdecznie,
Dominik Gebler