czy potrzebna jest operacja kręgosłupa

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Boli mnie stale kręgosłup ledzwiowo-krzyżowy z prawnym biogram. Wynik rezonansu:prawidłowa lordoza L w pozycji badania. Lokalizacja s1.trzonu ledzwiowo prawidłowej wysokosci. Nadmierne dokanalowe uwypuklenie krążka L1/L2 z brzeżną kompresją worka opony twardej.wczesna dehydratacja. Umiarkowane obniżenie i podwięzadłowe dokanałowe przepukliny krążków L4/L5/S1 powodujące kompresję brzusznej pow. worka opony twardej.Bez cech ucisku oraz ognisk mielopatii w odcinku rdzenia kręgowego.prawidłowy obraz MR wewnatrzkanałowych korzeni nerwów. Na poz S2 widoczna przestronna torbiel okolokorzeniowa o śr. 13 mm. Bardzo proszę o poradę co mam dalej robić, czy czeka mnie operacja kręgosłupa? Pozdrawiam Małgorzata
Do pełnej oceny konieczne jest zbadanie pacjenta i analiza badań obrazowych. Z opisu wynika, że nie są to zmiany wymagające bezwzględnie leczenia operacyjnego, można rozważyć również kompleksowe leczenie zachowawcze.

Wg opisu rezonansu zmiany w kręgosłupie są średnio zaawansowane. Czy jest potrzebna operacja można będzie powiedzieć po zbadaniu Pani oraz ustaleniu przyczyny dolegliwości. Radził bym zabrać ze sobą na wizytę badanie rezonansu oraz aktualne badanie RTG kręgosłupa w projekcjach AP i bok oraz RTG stawów biodrowych. Jeżeli niema Pani takich badań raził bym wykonać je przed wizytą
Dzień dobry, opis ten nie wskazuje na jednoznaczną przyczynę bólu pleców. Wiele jednak patologii może być nie opisanych , dlatego jest lepiej jeśli zinterpretowane zostaną zdjęcia .
Nie wydaje mi się by była potrzebna.