Czy popijanie różnych rodzajów ziołowych herbatek jest niewskazane ? Dziennie wypijam ponad 15 kubk

2 odpowiedzi
Czy popijanie różnych rodzajów ziołowych herbatek jest niewskazane ?
Dziennie wypijam ponad 15 kubków ciepłych napojów typu 'zielona herbata, melisa, szałwia, rumianek, mięta, verdin' czasami zdaży się też czarna herbatka , czy mięszanie takich ziołowych herbat jest niewskazane ? pozdrawiam
Zioła nie są substancjami obojętnymi dla zdrowia, każde z nich w mniejszym lub większym stopniu wpływa na nasz organizm. Także stosowanie ziół w tak dużych ilościach i mieszankach może wywołać efekty uboczne. Zachęcałabym do ograniczenia się do 2-3 rodzajów ziół o działaniu najbardziej pożądanym dla Pani/ Pana i wypijanie po 2 kubki każdego dziennie. Reszta płynów powinny to być napoje bardziej obojętne dla organizmu jak woda, herbaty owocowe.
Pozdrawiam

Gratuluję ilości wypijanych płynów, jednak jako fitoterapeuta jestem zdania, że zioła nie powinny spełniać funkcji napojów w diecie. Ich działanie jest konkretne i skierowane na profilaktykę zdrowia, wspomaganie leczenia lub leczenie poszczególnych schorzeń.
W ilości 15 kubków dziennie można się spodziewać ok. 4 litrów płynów, proponuję część zastąpić zwykłą wodą (może być ciepła) lub naparami z owoców, a zioła stosować zgodnie z bieżącymi potrzebami, np. mieszanka melisy, rumianku i odrobiny szałwii będzie dobrym napojem wieczornym wspomagającym spokojny sen, zioła na trawienie po największym posiłku itp.
Pozdrawiam serdecznie