Czy ponowne leczenie kanałowe bez uzycia mikroskopu zawsze skazane jest na porazke? Mianowicie podc

1 odpowiedzi
Czy ponowne leczenie kanałowe bez uzycia mikroskopu zawsze skazane jest na porazke?
Mianowicie podczas urlopu za granica spuchł mi policzek i mialam okropnie tkliwa gorna 6tke leczona kanalowo okolo 2-3lat temu. Dostalam antybiotyk w tabletkach na 7 dni i opuchlizna zeszla. Po miesiach u swojego stomatologa uslyszalam ze zab jest martwy i konieczne jest natychmiastowe otwarcie zeba, ale... ponowna "naprawa" wiaze sie z bardzo dluga praca nad zebem, on nie dysponuje mikroskopem, ktory jest konieczny w takich przypadkach i mimo ze bedzie sie staral nie daje mi gwarancji na to ze zachowam zeba.
Prosze o odpowiedz bo jestem zalamana, czy warto tak sie meczyc (wizyty mam co tydzien jedną=6) wiedzac ze brak mikroskopu daje pewnosc nieprecyzyjnej pracy czy bez tego urzadzenia wystarczy sprawnosc i doswiadczenie mojego lekarza i nie musze martwic sie na zapas utrata zeba.
Dziekuje i pozdrawiam
Witam!
Powtórne leczenie kanałowe jest procedurą trudną, dlatego mikroskop zawsze znacznie zwiększa możliwość powodzenia leczenia, ponieważ lekarz wykonuje go pod kontrolą wzroku, a nie " na ślepo". Takie zabiegi z użyciem mikroskopu przeprowadza się najczęściej na jednej lub dwóch wizytach.
Pozdrawiam serdecznie