Czy podwyższone APTT 60,3 s, a 2 miesiące temu wynoszące 40,8 (25,4-36,9) jest niepokojące? Inne p

2 odpowiedzi
Czy podwyższone APTT 60,3 s, a 2 miesiące temu wynoszące 40,8 (25,4-36,9) jest niepokojące?
Inne parametry układu krzepnięcia są w normie:

Fibrynogen (2 -3.93) [g/L] 3,14
Czas protrombinowy (9.4- 12.5) 12
INR (0.8 - 1.2), 1,1
Wskaźnik protrombinowy (85 -123)[%] 89

Parametry układu krzepnięcia miałam oznaczane przed zabiegiem histeroskopii w znieczuleniu ogólnym. Czy badanie moczu i krwi 2 dni po takim zabiegu mogło zostać zakłócone przez podanie znieczulenia?

Wyniki badania:

Mocz-badanie ogólne

barwa: żółta
przejrzystość: lekko mętny
pH: 5
ciężar właściwy: 1,028 g/ml
Białko: wykryto
Białko metodą ilościową: 67 mg/dl
glukoza, bilirubina, ciała ketonowe: nie wykryto
urobilinogen: w normie

Osad mikroskopowy:
nabłonki płaskie: liczne wpw
nabłonki okrągłe: pojedyczne wpw
Leukocyty: <1,14/HPF
Erytrocyty: <1,14/HPF
Bakterie: nieliczne
Pasma śluzu: wykryto

eGFR: 103 ml/min
Badanie moczu zaburzone zabiegiem, należy powtórzyć.
2 tygodnie od zabiegu, nie w okolicy miesiączki

Szanowna pani. Zabieg, ciąża, krwawienie miesiączkowe, leki, niedobór vit.K i wiele innych przyczyn może zaburzać wynik APTT. Po ich wykluczeniu i powtórzeniu wyniku badań należy poszerzyć diagnostykę u hematologa w kierunku ew. skazy krwotocznej.