Czy podczas stosowania żelu Epiduo konieczne jest stosowanie dodatkowych form antykoncepcji? Czy sto

5 odpowiedzi
Czy podczas stosowania żelu Epiduo konieczne jest stosowanie dodatkowych form antykoncepcji? Czy stosowanie tego preparatu może mieć ujemne skutki w przyszłości przy zajściu w ciążę? Czy należy odczekać pewnien czas po zakończeniu kuracji Epiduo, by zacząć starać się o dziecko? Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry. Leku epiduo nie wolno stosowac w ciąźy bo zawiera ten sam składnik ,który jest w tabletkach izotek czyli izotretinoinę ),Poniewaz jest lekiem zewnetrznym i jego wchłanianie jest minimalne,przy nim nie ma takich obostrzeń co do zachodzenia w ciążę ,jak przy tabletkach ( np izotek ,axotret itd ).Czyli meoe go Pani spokojnie stosowac ,aż do czasu kiedy test ciążowy będzie dodatni,potem stop.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Podczas stosowania Epiduo żel, zgodnie z zaleceniami producenta, należy stosować antykoncepcję; stosowanie preparatu nie ma negatywnych skutków na przyszłą ciąże; nie ma ustalonego czasu, kiedy można zajść w ciążę, najlepiej poczekać, myślę, około 2 miesięcy
pozdrawiam
Joanna Narbutt
Witam,
Epiduo zawiera składnik o działaniu niekorzystnym na rozwój ciąży, dlatego nie można go stosować w trakcie ciąży. Nie jest to aż tak silny środek, dlatego nie wymagamy dodatkowych form antykoncepcji ( chyba że mowa jest o Epiduo Forte- tu musi być antykoncepcja).
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Witam, w skład zewnętrznego preparatu przeciwtrądzikowego Epiduo żel wchodzi m.in. retinoid i z tego powodu zaleca się stosowanie przez kobiety w okresie rozrodczym, które są aktywne seksualnie stosowanie tzw skutecznej antykoncepcji podczas terapii. Pozdrawiam
Jolanta Szczepanowska
Witam! Antykoncepcji wymaga leczenie DOUSTNYMI PREPARATAMI IZOTRETYNOINY, a nie kremów z dodatkiem retinoidów.