czy po zdjęciu buta ortopedycznego/ortezy 5 tygodni po złamaniu kości klinowatej bocznej stopy prawe

5 odpowiedzi
czy po zdjęciu buta ortopedycznego/ortezy 5 tygodni po złamaniu kości klinowatej bocznej stopy prawej można jezdzic samochodem lekarz nie zalecił kontrolnego rtg ,nie mam obrzęku .Dziękuję
Aktualnie występują dolegliwości bólowe ?
Stopa prawa w trakcie jazdy nie jest bardzo obciążona wg mnie powoli można już próbować jeździć, jeśli nie będzie występował ból.

Tak. Mozna wracać do jazdy
Jeżeli nie będzie odczucia bolu i dyskomfortu to jak najbardziej można rozpocząć jazde samochodem.
Pozdrawiam
Szanowny Panie/Pani,
Największym problem po złamaniu kości jest zaburzenie ułatwienia, nie tylko samej kości która uległa urazowi ale całej kończyny. Jeżeli będzie Pan/Pani przemieszczać się na krótkich dystansach myślę, że nie będzie problemu. Jednakże jeśli w planach jest daleka podróż może wystąpić obrzęk a nawet stan zapalny związany z utrudnionym drenażem kończyny dolnej.
Proponuję skontaktować się z terapeutą które oceni prawidłowość drenażu kończyny dolnej brzucha i klatki piersiowej.
Pozdrawiam
Napewno został Pan zbadany po zdjęciu ortezy i na podstawie tego badania lekarz pozwolił na obciążanie kończyny po urazie.Jednak czy doszło do wygojenia złamania zawsze poleca się zrobić tzw zdjęcie kontrolne.Proszę bardzo stopniowo obciążać stopę najlepiej na wadze lazienkowej zacząć od 20 kg i obserwować czy nie boli po dniach wycisnąć 40 kg I tak stopniowo dojść do wagi ciała Powinno być dobrze