Czy po usunięciu ósemek zatrzymanych bezwzględnie konieczna jest antybiotykoterapia systemowa? Czy n

9 odpowiedzi
Czy po usunięciu ósemek zatrzymanych bezwzględnie konieczna jest antybiotykoterapia systemowa? Czy nie wystarczy miejscowe odkażanie rany np. Srebrem koloidalnym?
Chorobę na przewlekłą, lekoodporną kandydozę i antybiotykoterapia w moim przypadku zakończy się bardzo nieprzyjemnie.
Decyzję o antybiotykoterapii podejmuje lekarz, który wykonywał zabieg. Nie jest ona zawsze konieczna, wręcz często jest nadużywana. Proszę poinformować lekarza o swoich obawach i stosować się do jego zaleceń po zabiegu. Pozdrawiam. Katarzyna Kochańczyk

Dzień dobry. Można zastosować okolooperacyjną antybiotykoterapię czyli 1 dawkę leku 1 godzinę przed zabiegiem. Trzeba być jednak świadomym, że w przypadku powikłań możliwe, że będzie konieczne zastosowanie antybiotykoterapii.
Gojenie zębodołu po zabiegu usunięcia zatrzymanych zębów ósmych przebiega różnie.Gdy pacjent jest ogólnie zdrowy i nie ma powikłań pozabiegowych typu obrzęk,naciek zapalny - antybiotykoterapia nie jest konieczna.Niestety nigdy przed zabiegiem nie można przewidzieć jaki będzie proces gojenia.
Przy braku współistniejących schorzeń będących wskazaniem do antybiotykoterapii oraz dobrym stanie ogólnym antybiotykoterapia nie jest niezbędna
pozdrawiam
Przy braku ogólnych wskazań do antybiotykoterapii, często antybiotykoterapia nie jest konieczna. Decyzję podejmie lekarz. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Jeśli usunęła Pani zęby mądrości to wystarczy odkażać ranę srebrem koloidalnym. Natomiast jeśli jest Pani przed usunięciem to proponuję usunąć je z użyciem osocza bogatopłytkowego.
W pierwszy etapie pobierana jest od pacjenta krew, którą następnie odwirowujemy w specjalistycznej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu. Pozyskane osocze podaje się bezpośrednio na ranę po usuniętym zębie. Zabieg jest w 100% bezpieczny. Jako produkt autologiczny nie ma w zasadzie działań ubocznych. Wykluczone jest zatem ryzyko nietolerancji, reakcji alergologicznych, immunologicznych oraz transmisji wirusowych.
Zaletami osocza bogatopłytkowego jest szybsze gojenie rany pozabiegowej. Osocze pozyskane w sposób ekologiczny regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem, pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.
O zastosowaniu antybiotyku zdecyduje lekarz wykonujący zabieg, gdyż będzie w stanie określić ewentualne ryzyko powikłań. Antybiotykoterapia nie zawsze jest zlecana, ale należy liczyć się z taką ewentualnością kiedy zabieg lub jego następstwa mogą być potencjalnie groźne dla pacjenta.
Usunięcie zębów ósmych nie jest bezpośrednim wskazaniem do antybiotykoterapii. Decyzje czy zabieg wykonywany jest w osłonie antybiotykowej i czy potrzebne jest dalsze przyjmowanie antybiotyku podejmuje lekarz prowadzący na wizycie konsultacyjnej przed zabiegiem i po zabiegu.
Może Pani też skonsultować się w pierwszej kolejności z lekarzem prowadzącym dermatologiem. Pozdrawiam