Czy po lekach spóźnia się miesiączka ?

4 odpowiedzi
Witam :)Przechodziłam ostatnio zabieg laryngologiczny, byłam pod narkoza dożylną i przyjmowałam leki dożylne przez okres 4 dni po czym w domu antybiotyk " Zinnat " przez tydzień oraz leki przeciwbólowe. Aktualnie nie mam jeszcze okresu a powinien pojawić się on mniej więcej półtora tygodnia temu. Czy przez leki może się spóźnić oraz ile dni? Martwię się iż niedawno także współżyłam lecz z zabezpieczeniem mechanicznym. Odczuwam ból podbrzusza, po którym zwykle przychodził okres. Wynikiem tego także jest stres, czy on także może się przyczynić do przesunięcia miesiączki? Bardzo prosiłabym o odpowiedź. Z góry dziękuję :)
Witam !
W Pani przypadku antybiotykoterapia nie mogła wpłynąć bezpośrednio na zatrzymanie miesiączki - natomiast winny być może stres związany z zabiegiem .
Oczywiście nie da się powiedzieć kiedy miesiączka wystąpi . Radzę zaczekać jeszcze kilka dni , gdyby miesiączka się nie pojawiła proszę odwiedzić lekarza
Jacek Domarańczyk

Proszę zrobić test ciążowy - najtańszy i mamy odpowiedż,
Witam,
najprawdopodobniej przesunięcie się okresu związane jest ze stresem, który zwykle towarzyszy zabiegowi operacyjnemu. Leki, które Pani otrzymywała, nie wpływają na zaburzenia hormonalne, więc nie są one przyczyną problemów. Jeśli do dwóch tygodni od normalnego terminu okresu nadal nie będzie krwawienia, to trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarskiej.
Pozdrawiam
Stres jak najbardziej przyczynia się do rozregulowania cyklu, ale zawsze w razie watpliwosci nalezy zrobic test ciazowy