Czy plemniki w spotkaniu z wodą maja jakieś szanse na zapłodnienie?. I ile żyją plemniki w zaschnięt

1 odpowiedzi
Czy plemniki w spotkaniu z wodą maja jakieś szanse na zapłodnienie?. I ile żyją plemniki w zaschniętej spermie ?
Dzień dobry... Nie bardzo rozumiem pierwsze pytanie, ale spróbuję się z nim zmierzyć ;) Domyślam się, że chodzi o możliwość zapłodnienia kobiety, która ma kontakt z wodą (np. w wannie) w której znajduje się sperma? Jeśli dobrze myślę i o taki przypadek chodzi, to nie, nie ma w zasadzie żadnych realnych szans na zapłodnienie w wannie, na basenie itd. Może natomiast dojść do zapłodnienia w trakcie seksu pod prysznicem, jeśli wytrysk nastąpił wewnątrz kobiecej pochwy. UWAGA! Nie jest dobrą i skuteczną antykoncepcją próba wymywania spermy z pochwy po stosunku!!!! Dlaczego? Ponieważ po wytrysku spermy w organizmie kobiety, natychmiast rozpoczyna się wyścig plemników do jej komórki jajowej i może się zdarzyć, że wlewanie wody do środka pochwy nie wypłucze całego nasienia i wszystkich plemników.
Odnośnie drugiego pytania- plemniki nie żyją w suchej spermie, gdyż wysychają wraz z nią. Do życia i poruszania się potrzebują wilgoci. Mam nadzieję, że pomogłam.