Czy osoba, która deklarowała się jako bi (mężczyzna) po odbyciu eksperymentu pod okiem psychoterapeu

1 odpowiedzi
Czy osoba, która deklarowała się jako bi (mężczyzna) po odbyciu eksperymentu pod okiem psychoterapeuty (zalecił mu żeby spotkać z gejem i to zrobił plus doszło do stosunku)może po jakimś czasie stwierdzić że jednak woli kobiety i mu to minie raz na zawsze, że nie będzie chciał wrócić do faceta?
Czy to w ogóle możliwe że po eksperymencie stał się hetero skoro teraz na mnie mu tak bardzo zależy?
Pozdrawiam serdecznie
Orientacji zmienić się nie da - można ją sobie ewentualnie uświadomić. Eksperymentowanie w postaci spotkań seksualnych z polecenia terapeuty nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Orientacja seksualna składa się z wielu komponentów - behawioralny jest tylko jednym z nich. Pozostaje sfera emocjonalna i poznawcza. Warto by było, aby osoba ta mogła samodzielnie się określić. Biseksualność to odczuwanie pociągu do osób obu płci, nie musi jednak wiązać się z takowymi też doświadczeniami. Osoba biseksualna może też czuć większy pociąg do osób konkretnej płci, to normalne.