Czy operacja jest konieczna?

1 odpowiedzi
Dobry wieczór.Mam 49 lat,do tej pory okres w miarę/28-31 dni/regularny,od zawsze dość mocny,trwający ok.5-6 dni,bez szczególnych dolegliwości.Cytologia zazwyczaj grupa II./robiona kilka lat temu/Ostatni okres 3 dni prawie "nijakie",kolejne 3 mocne,następne 2 jakby się kończył i znowu krwawienie silne.Wizyta w szpitalu,badanie gin.i USG-opinia lekarska,ze ok,jedynie na jajniku niewielki torbiel do obserwacji i endometrium 23 mm.Przepisane tabletki na zahamowanie krwawienia i wizyta u lekarza do 3- 5 dni u siebie.Podczas badania po 3 dniach skierowanie na łyżeczkowanie.Zabieg wykonany 11.07 2016 - po zabiegu ok 8 dniowe zanikające krwawienie.Dzisiaj 26.07 odebrałam wynik w szpitalu i rozpoznanie: polipowate fragmenty endometrium z cechami rozrostu prostego ogniskowo z atypią nabłonka gruczołowego.Opinia lekarska-operacja z całkowitym usunięciem macicy i jajników.Od kilku godzin czytam fora i jestem kompletnie rozbita i załamana.Czy naprawdę konieczna jest ta operacja? Moze jest jeszcze szansa na podjęcie innej formy leczenia?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź Pani Doktor.
Jest mała możliwość uniknięcia operacji ale wymaga to wnikliwego badania i powtórnej analizy histopatologicznej . Zapraszam do scmkrakow.pl