Czy od pracy fizycznej można dostać rozstęp miesni brzucha proste???

3 odpowiedzi
Czy od pracy fizycznej można dostać rozstęp miesni brzucha proste???
Można
Pozdrawiam,

Witam, do rozstępu mięśnia prostego brzucha dochodzi gdy nieco głębszy mięsień poprzeczny brzucha nie spełnia swojego zadania. Przyczyny takiego stanu rzeczy są różne, np. blizna - jakakolwiek gdziekolwiek, urazy nawet z dzieciństwa, zaburzenia ciśnienia w jamie brzusznej to tylko kilka przyczyn jest ich dużo, dużo więcej. Potrzebna jest kompleksowa diagnostyka, żeby znaleźć przyczynę nieprawidłowego działania mięśnia poprzecznego. Bez tego mięsień prosty nie wróci do sprawności, a kręgosłup narażony jest na powstawanie zmian zwyrodnieniowych i problemów dyskowych. Proszę szukać fizjoterapeuty, który pracuje kinezjologią, terapią nerwowo- mięśniową lub PDTR. Taki specjalista będzie umiał naleźć przyczynę dysfunkcji. Pozdrawiam.
Tak, gdy jest nadmiernie przeciążany. Pozdrawiam!