Czy nerwy mogą utrudniac oddech?

4 odpowiedzi
Mam problem z dokonaniem wdechu, cos blokuje mi oddech, jednocześnie cały czas mam wrażenie,że muszą go nabierac, jest mi przy tym bardzo słabo, gorąco, zimno, czuje ucisk w szyi, mam wrazenie, że za moment zemdleje. Trwa to całymi dniami, przez całe tygodnie, gdy mija, czekam tylko którego pięknego dnia znów wróci.Byłam już u kardiologa, pulmonologa, endokrynologa, laryngologa i nic... A to nie mija..
Witam;
Oczywiście tzw "nerwica", choć nie powinno się takiego terminu używać, może być powodem podobnych dolegliwości. Dopiero jednak po wykluczeniu innych przyczyn, głównie zaburzeń krążenia, można w ogóle o niej myśleć. Mam trochę za mało danych, żeby jakoś naprowadzić na prawdopodobny tryb diagnostyki, wiele zależy od płci, wieku, masy ciała i innych objawów, które można stwierdzić dopiero po badaniu lekarskim. Najczęstszą przyczyną, wydaje się niewydolność krążenia w stosunku do wysiłku i masy ciała, ale to tylko spekulacja. Na pewno dokładny wywiad i badanie lekarskie, może jakieś badania dodatkowe, wyjaśniłyby przyczynę.

Oczywiście stres tak może czynić, ale nie tylko. Ja skorzystał bym z akupunktury jak metody częściowo leczniczo-diagnostycznej. Akupunktura zgodni z medycyną wschodnią odblokowuje zaburzone przepływy energetyczne, poprawa mogła by sugerować, że problem nie jest w ciele fizycznym , tylko jego warstwie nieco bardziej ezoterycznej. Zakładam, że robiła Pani spirometrię i inne metody badań diagnostycznych, że nie byłą to jedna wizyta u pulmonologa.
Opisane objawy mogą być objawami nerwicy. Należałoby rozważyć leczenie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam na wizytę