Czy na pierwszej wizycie u psychologa/psychoterapeuty wskazane jest poinformować, że jestem absolwen

3 odpowiedzi
Czy na pierwszej wizycie u psychologa/psychoterapeuty wskazane jest poinformować, że jestem absolwentką psychologii? Czy wówczas terapeuta prowadzi terapię trochę inaczej niż z osobą bez wykształcenia psychologicznego? Najchętniej bym nie wspominała o tym, ale zastanawiam się czy znając pewne tajniki pracy psychologa nie powinnam poinformowac o wykształceniu?
To czy Pani się uczy, co Pani studiowała, jaki zawód Pani wykonuje jest raczej w pakiecie pytań podstawowych podczas konsultacji psychologicznej.

Pewnie podczas wywiadu wstępnego psychoterapeuta zapyta o Pani wykształcenie, będzie więc okazja, żeby o tym powiedzieć. Nie do końca zrozumiałam, jakie są Pani obawy związane z wyjawieniem swojego zawodu. Na pewno jednak psychoterapeuta nie prowadzi terapii inaczej u pacjentów, którzy są psychologami od tych z innym wykształceniem.
Dzień dobry,
interesujące jest to, skąd wynikają Pani obawy przed wyjawieniem wykształcenia, myślę, że warto o tym powiedzieć psychoterapeucie. Jednak tak jak moi przedmówcy zapewniam, że terapia nie różni się stylem prowadzenia w stosunku do psychologów jak i dla osób z innym wykształceniem. Z doświadczenia wiem, że psychologowie bardziej świadomie działają podczas terapii, ponieważ znają mechanizmy jej funkcjonowania. Pozdrawiam Piotr Grzelak