Czy można zmniejszyć skrzywienie kręgosłupa w chorobie Scheurmanna w wieku 33 lat?

3 odpowiedzi
Czy można zmniejszyć skrzywienie kręgosłupa w chorobie Scheurmanna w wieku 33 lat?
Witam
Oczywiście ze można zmniejszyć skrzywienie. Należy zastosować terapie manualna i powieziowa w celu zwiększenia luzu tkankowego i stawowego a także wprowadzić odpowiednie cwiczenia asymetryczne i rozciągające
Pozdrawiam
Mgr Rafał Duda

Zawsze należy podejmować takie wyzwania :). Każdy organizm reaguje indywidualnie, w określonym zakresie posturalnym i to nawet w obszarze danej jednostki chorobowej. Ważne jest aby w takiej sytuacji znaleźć fizjoterapeute, który zdiagnozuje globalnie i jakościowo całą postawę ciała. I także w ten sposób poprowadzi terapię :). Pozdrawiam serdecznie.
Witam, uważam, że w tym wieku będzie bardzo trudno osiągnąć jakąkolwiek korektę wady. Wynika to z naturalnego procesu kształtowania się kośćca, który już jest u Pana/ Pani w pełni uformowany. Na tym etapie życia należy jednak myśleć, co może wydarzyć się za kilka lat- choroba predysponuje to powstawania zespołów bólowych kręgosłupa. Warto więc zadbać o zdrowy, aktywny tryb życia, ewentualnie skonsultować się z fizjoterapeutą, który swoją wiedzą wspomoże w utrzymaniu sprawności.