Czy można założyć licówki jedynie na jedynki? Nosiłam aparat ortodontyczny, jestem zadowolona z wygl

10 odpowiedzi
Czy można założyć licówki jedynie na jedynki? Nosiłam aparat ortodontyczny, jestem zadowolona z wyglądu reszty moich zebow, jednak jedynki znacznie różnią się między sobą długością. Ponieważ jednak koszt jest dla mnie dość wysoki zastanawiałam się czy istnieje możliwość założenia licówek jedynie na jedynie, bez dwójek?
Można.

Witam,licówki można zakładać nawet na pojedyncze zęby ,dlatego w tym przypadku będzie jak najbardziej pasowało jeżeli zostaną założone tylko na jedynki.Pozdrawiam
Oczywiście. Jeśli pozostałe zęby nie wymagają ingerencji, można założyć licówki na pojedyncze zęby.
jak najbardziej robimy to standartowo ,zapraszamy
Można założyć tylko na jedynki a kolor i kształt dobrać idealnie do pozostałych zębów
Oczywiście, że można. Różna długość zębów wynika z ich wcześniejszego nieprawidłowego położenia, czego następstwem były starcia brzegów siecznych. Warto na początku spróbować estetycznej odbudowy kompozytem w celu oceny przystosowania nowej długości zębów do obecnego zgryzu, ewentualnej korekty i dopiero wtedy rozważenia wykonania licówek porcelanowych. Pozdrawiam.
Witam
Jak najbardziej można, jeśli jest potrzeba można wykonać licówke na pojedyńczy ząb, na dwa, a czasem na dziesięć. Wszystko zależy jaka jest sytuacja wyjściowa i jaki efekt chcemy uzyskać. Przy takich pracach estetycznych na początku najlepiej wykonać wizualizacje efektu końcowego czyli waxup, klasyczny woskowy lub technika cyfrowa (np.DSD). procedura zalecana przy zmianie kształtu, długości zębów. Na jego podstawie wykonuje sie mock up , czyli czasowy model, wizualizacje w ustach pacjent. Jeśli pacjent akceptuje zaprezentowany efekt wizualizacji, dopiero wtedy można rozpoczac wykonanie pracy ostatecznej.
Tomasz Żuchowski
Witam serdecznie,
oczywiście, że jest to możliwe.
Pozdrawiam
Oczywiście , że można założyć licówki tylko na jedynki , ale zdecydowanie lepszy efekt estetyczny będzie jeśli licówki
założymy na jedyni i dwójki pod warunkiem że są to zęby żywe.

Pozdrawiam Ewa Rippel-Rogala
Można wykonać licówki kompozytowe lub porcelanowe wyłącznie na centralne siekacze czyli "jedynki".