Czy można domagać się od psychologa aby wyniki konsultacji psychologicznej zostały przedstawione pac

3 odpowiedzi
Czy można domagać się od psychologa aby wyniki konsultacji psychologicznej zostały przedstawione pacjentowi w formie nieulotnej? Na przykład na piśmie?
Jeżeli nie można, dostać takich wyników konsultacji na piśmie, lub w formie nagrania to jaki jest tego powód?
Dzień Dobry, jak najbardziej można poprosić specjalistę o zaświadczenie lub opinie dot. wizyty. U niektórych osób może być to dodatkowo odpłatne. Pozdrawiam

Dzień dobry, oczywiście klient/ pacjent może prosić o pisemny opis wyniku konsultacji.
Myślę, że to co może być jakoś istotne to jasne określenie celu konsultacji i powodu dla którego osoba kliencka chce mieć jak to ładnie zostało ujęte nieulotną formę informacji zwrotnej.
Niekiedy specjaliści w trosce o dobro klienta, a konkretniej brak pewności w jakich celach zostanie owe pismo wykorzystane, i czy jego sens nie zostanie przeinaczony niechętnie takie opinie/zaświadczenia wystawiają.
Z wyrazami szacunku
Monika Wojnarowska
Dzień dobry!

Można poprosić o opinie psychologiczną na piśmie wystawiona na podstawie konsultacji, natomiast to czy ją się otrzyma czy nie jest już zależne od zasad ustalanych przez samego psychologa. Niektórzy psycholodzy/psychoterapeuci godzą się jedynie na wystawienie zaświadczenia o udziale w konsultacjach/terapii. Warto poprostu dopytać danego psychologa przed konsultacją czy wyniki czyli wnioski uzyskane na podstawie konsultacji, np.w formie opinii psychologicznej może on wystawić pisemnie. Pozdrawiam, Piotr Furman