Czy mój chłopak ma schizofrenie?

2 odpowiedzi
Witam. Od lipca zeszłego roku spotykam się z pewnym chłopakiem. Ujął mnie tym, ze był duszą towarzystwa, wesoły, zabawny, spontaniczny. Jednak z czasem, gdy nasze zaangażowanie obustronnie wzrastało mój partner bardzo się zmienił. Ciągle mnie o coś oskarża, mianowicie o zdradę. Na każdym kroku węszy jakiś spisek bądź podstęp z mojej strony. Uważa, że z każdym chłopakiem jakim zamienię zdanie bądź spojrzy w moim kierunku na pewno dojdzie do bliższego kontaktu. Z tego co wiem, jego poprzednie związki kończyły się dokładnie w ten sam sposób. Każda kobieta była podejrzana o zdrady, odsunął się od wszystkich kolegów i zerwał z nimi kontakty, ponieważ rzekomo każdy z nich miał coś wspólnego z jego byłą dziewczyną. Wiem, że w minionych latach palił bardzo dużo marihuany i zastanawiam się, czy oby te urojenia nie są tego konsekwencją. Obecnie jestem w 4 miesiącu ciąży, bardzo kocham mojego chłopaka, ale obawiam się, że jego niemal codzienne podejrzenia zniszczą wszystko. Moje tłumaczenia nic nie pomagają, on jest przekonany ze cały czas go zdradzam, na każdym kroku i z kim popadnie. Już nie wiem jak z tym sobie radzić. Gdy zaproponowałam mu wspólną wizytę u psychiatry ( wspólną, ponieważ jestem przekonana, że on nie opowie wszystkiego jak jest w rzeczywistości, bo przecież jest przekonany o słuszności swoich racji) powiedział mi, że po pierwsze chcę go otępić jakimiś lekami i sprawić, żeby stracił czujność, wtedy będę mogła go zdradzać na prawo i lewo. Po drugie pewnie będę kokietować teraz lekarza i w ten sposób znajdę następnego kandydata do igraszek...Co robić, wiem, że bez wizyty u specjalisty nie damy rady. Czy urojenia jakie dręczą mojego chłopaka to schizofrenia?
Witam,
z tego co Pani opisuje, objawy u partnera mogą wskazywać na zaburzenie psychotyczne, a jakie to już kwestia diagnozy przez lekarza, niewątpliwe można mniemać ze są wskazania do farmakoterapii. Sytuacja trudna.Proponuje żeby Pani skorzystała z pomocy psychologa czy psychoterapeuty żeby mieć wsparcie w tym wszystkim i zadbać o siebie oraz porozmawiać o tej sytuacji.Partner z tego co Pani pisze nie chce zając się sobą i nie czuje potrzeby wizyty u lekarza, nie widzi problemu. Ważne co Pani zrobi w tej sytuacji i jak się zachowa, dlatego proponuję pomoc psychologa w dojściu do tego, co dalej zrobić żeby zadbać o siebie. Pozdrawiam

Witam . Z opisu Pani wygląda to zburzenia psychiczne pod postacią zespołu urojeniowego . Powinniście się udać się na wizytę do psychiatry by zdiagnozować i ewent podjąć stosowne leczenie farmakologiczne . Pozdrawiam .A.Sabatowska .