Czy moge wziasc lek captopril 12,5 mg doraznie przy skoku cisnienia?Codziennie przyjmuje lek POLPRIL

6 odpowiedzi
Czy moge wziasc lek captopril 12,5 mg doraznie przy skoku cisnienia?Codziennie przyjmuje lek POLPRIL 2,5 ,ale caly dzien utrzymuje sie cisnienie 150/100 i bol głowy
Dzień dobry. Z całą pewnością należy zmodyfikować leczenie nadciśnienia tętniczego. Prawidłowe ciśnienie tętnicze to poniżej 130/85 mmHg. Zgodnie z obecnymi zaleceniami należy na stała dołączyć drugi lek obniżający ciśnienie, najlepiej w formie preparatu złożonego. Doraźnie stosowanie captoprilu z całą pewnością nie rozwiąże problemu. Proszę o kontakt z lekarzem prowadzącym.

Dzień dobry.Prosze wykonać badania hormonów tarczycy i kreatynina we krwi.Do czasu otrzymania wyników badań zwiększyć Polpril do 5mg,doraźnie można przyjąć Captopril.Po badaniach zmodyfikować lecznie nadciśnienia tętniczego .
Doraxnie mozna się wspierać Captoprilem ale jets to lek krótkodzialający i mało skuteczny w dłuższej terapii. Jeżeli w samokontroli cisnienie jest powyżej 130/80 nalezy się zgłosić do swojego lekarza w celu rozszerzenia leczenia o preparat z innej grupy.
Doraźnie można zastosować podjezykowo Captopril. Jeśli wartości ciśnienia nadal będą wysokie, proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego celem modyfikacji leczenia stałego.
Dzień Dobry. Ma pani zdecydowanie podniesione ciś. W pomiarach samodzielnych powinno być poniżej 130/80 mmHg. Proponuję stopniowo pod kontrolą ciś.zwiększać Polpril max do 10 mg lub dodać lek z innej grupy. Oczywiście powinna pani wykonać kompleksowe badania w celu wykluczenia wtórnych przyczyn nadciśnienia.
Konieczna modyfikacja leczenia nadciśnienia.