Czy mam szanse na skuteczną terapię przy neurastenii wegetatywnej przechodzącej w depresję?

7 odpowiedzi
Witam, jakie są szanse na skuteczną udaną terapię przy schorzeniu-neurastenii wegetatywnej przechodzącej w depresje. Dodam, iż jestem zmęczony leczeniem farmakologicznym i ciągłymi zmianami leków oraz ich skutkami ubocznymi dla organizmu. Leczę się już od 2007 roku i pragnę spróbować terapii licząc na poprawę. Dziękuje za wszelkie informacje.
Witam serdecznie, trudno jest mówić o szansach. Proces zdrowienia zależy od wielu czynników - zaangażowania i motywacji w terapii, trwałości mechanizmów, czynników podtrzymujących trudności itp. Zapraszam do kontaktu, na pierwszych spotkaniach zbierzemy pełny wywiad, w razie konieczności pogłębimy badaniem osobowości, ustalimy problemy, cele tak by terapia "szła" w odpowiednim dla Pana kierunku. Pozdrawiam serdecznie, Kamila Brodziak Gabinet Kreatywnego Rozwoju

Dzień dobry, w zaburzeniach nerwicowych stosowane są dwie podstawowe metody leczenia: farmakoterapia i psychoterapia, zastosowanie ich obu podnosi skuteczność leczenia, bardzo długo stosował Pan jedną terapię, farmakologiczną, czas podjąć drugą, nikt nie da Panu gwarancji, że psychoterapia przyniesie skuteczny i upragniony przez Pana efekt, ale póki co psychoterapia oprócz farmakologii jest drugą najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń nerwicowych, dał Pan szansę farmakoterapii 9 lat, nie spełniła Pana oczekiwań, proszę spróbować drugiej metody, dać jej margines zaufania i czas, wybrać psychologa lub psychiatrę ze specjalizacją: terapeuta (obowiązkowo) i wtedy będzie szansa na upragnioną poprawę zdrowia, Pozdrawiam serdecznie
Witam Pana. Leczenie farmakologiczne najlepiej połączyć z oddziaływaniem psychoterapeutycznym, a w mojej osobistej ocenie samo branie leków bez psychoterapii nie ma sensu, lub sensowność takiego leczenia jest niewielka. Jeśli chodzi o neurastenię to należy przyglądnąć się Pana trybowi życia, jakości relacji z najbliższymi, rodzajowi objawów, a więc temu czy męczliwość pojawia się po wysiłku umysłowym czy fizycznym itd. Szanse na wyleczenie ma każdy, a na pewno na poprawę jakości swojego życia, a w tym bardzo pomaga psychoterapia pod warunkiem, że klient naprawdę chcę poprawy i jest gotowy na pracę. Każdy człowiek ma inny rys psychiczny, każdy człowiek ma inny tryb życia, innego rodzaju obciążenia, oraz obciążenia innej intensywności, jak również różnego poziomu odporność psychiczną, oraz inne schematy poznawczo-behawioralne itd, dlatego trudno mi jednoznacznie określić przyczyny zaburzenia, oraz metodę pracy, a w konsekwencji szybkość pojawienia się poprawy w Pana konkretnym przypadku, bez zobaczenia się w cztery oczy, i dogłębnej analizie, dlatego zapraszam do mojego gabinetu. Z chęcią pochylę się nad Pana problemem i postaram się pomóc, używając całej swojej wiedzy i doświadczenia psychoterapeutycznego. Pozdrawiam Psycholog Adrian Szafrański.
Oczywiście, psychoterapia na pewno przyniesie poprawę, chociaż może być tak, że nie będzie można całkowicie odstawić leków. Jednak kontakt z terapeutą powinien znacząco poprawić funkcjonowanie.
Witam,

Trudno jest mi odpowiedzieć na Pana pytanie, gdyż proszę pamiętać, każdy pacjent to indywidualne postrzeganie jego trudności. Z doświadczenia wiem, że jest to walka trudna - jak określają ją pacjenci i jak ja bym ją określiła, ale nie do nie zwyciężenia!
Zapraszam do bezpośredniego kontaktu z terapią i do bezpośredniego zaopiekowania się Pana trudnością.

Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Witam Pana, zaburzenia nerwicowe można z powodzeniem leczyć w procesie psychoterapeutycznym. Wszystko zależy od motywacji do leczenia klienta jak również doświadczenia, wiedzy, osobowości psychoterapeuty. Najczęściej leczenie farmakologiczne łączy się z psychoterapią.
Dzień dobry.
Terapia zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zmiany. Bardzo ważne jest to, co pacjent chce osiągnąć. Neurastenia jest pojęciem bardzo szerokim. Bardzo ważna jest indywidualna historia życia i perspektywa pacjenta. Leczenie może być długotrwałe i czasami trudne, lecz przy regularne pracy i zaangażowaniu pacjenta, możliwe jest osiągnięcie celów, które pacjent sobie wyznacza.
Pozdrawiam,
Patrycja Stępniewska