Czy liposukcja podbródka jest najskuteczniejsza metoda i czy jest bezpieczna?

9 odpowiedzi
Dzien dobry. Chciałabym dowiedziec sie, w jaki sposób skutecznie pozbyć sie podwójnego podbródka i tzw."chomików".
Mam 46 lat , ale skóra twarzy , w ogóle całego ciała ( lekarze oceniają moj wiek maksymalnie na 38 lat) jest jędrna i w dobrej kondycji . W młodości miałam tłusta cerę teraz mieszana.
Jedynie co mnie niepokoi to podwójny podprodek- niewielki i tzw. " chomiki".Nie mam nadwagi , ale h ialabym zgubić 5 kg.
Lekarz zaproponował mi modelowanie konturów żuchwy i odsysanie tłuszczu z podbródka metoda liposukcji ze znieczuleniem miejscowym tumescent. Ponoć to najskuteczniejszy i bezpieczny zabieg na moj problem.
Chciałabym potwierdzenia tej opinii. Czy twarz jest opuchnięta po zabiegu i jakie jest ryzyko wystąpienia powikłań ?
Jaki jest inny , równie skuteczny sposób , na moj problem?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pani Barbaro, tak jak to już Pani tłumaczyłem podczas wizyty, jedyną skuteczną i natychmiastową metodą na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic podbródka i tzw "chomików" jest zabieg liposukcji. Liposukcja (ang. liposuction) – znana również, jako „odsysanie tłuszczu” to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała. Czyli istatą jest bezpośrednie fizyczne usuniecie tkanki tłuszczowej

Inne metody, często dla zmylenia nazywane także liposukcją, ale nie polegające na bezpośrednim usunięciu tkanki tłuszczowej, są znacznie mniej skuteczne i droższe.
Natomiast są dużo prostsze w przeprowadzeniu i dlatego są takie popularne.
Istotą tych blednie nazywanych zabiegów np. tzw « liposukcji «  laserowych i innych podobnych jest po prostu zabicie komórek tłuszczowych i pozostawienie ich « trupów » na miejscu czyli w organizmie. Organizm następnie pozbywa się martwej tkanki, angażując mechanizmy ogólnoustrojowe przez miesiące i często wymagane są powtórki tych zabiegów…

Proponuję zabieg za pomocą Ulraformera III , do poprawy konturu , w tym wypadku dolnej cz. twarzy
Witam. Liposukcja to zabieg zaliczany do zabiegów małoinwazyjnych, ale jednak z pogranicza chirurgii i medycyny estetycznej i jak każdy zabieg medyczny wiąże się zawsze z ryzykiem powikłań. Nie można nigdy dać gwarancji w 100% ze obędzie się bez komplikacji. Prawdą jest natomiast i nie można zaprzeczyć, ze jest to najskuteczniejsza metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej. Jednocześnie nadmienię, że u pacjentów z niedużym namiarem tkanki, lub opadaniem tkanek niewielkiego stopnia doskonale sprawdzają się metody mniej inwazyjne. Zaliczyć tu możemy HIFU czy lipolizę iniekcyjna, które mają za zadanie niejako rozpuścić tkankę tłuszczową lub przebudować tkanki głębsze i zliftingować przez to okolicę procedowaną. Do pełnego efektu zabiegi należy powtórzyć i w tych przypadkach trzeba poczekać zazwyczaj do 3 miesięcy. Inna propozycja dla opadających okolic to nici liftingujące. Efekt widoczny od razu. Rekonwalescencja po zabiegu - kilka dni. Kwalifikacja do wszystkich zabiegów tylko po wcześniejszej konsultacji i badaniu lekarskim. Zapraszam. Damian Antczak
Dzień dobry, bardzo skutecznym sposobem są nici Aptos. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam Włodzimierz Rosiński
Myślę że 1 problemem jest podwójny podbródek. 2 utrata kontury. W 2 przypadku warto spróbować nici pdo.
Wydaje mi się że przy niewielkim podbródku i chomikach wystarczy lipoliza iniekcyjna..Ja wykonuję takie iniekcje preparatem Celluform specjalnie dedykowanym do podbródka.
Po iniekcji mogą wystąpić nieduże siniaki i obrzęk, ale efekt jest bardzo dobry.Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny i znacznie tańszy.Ale co jest dla Pani najkorzystniejsze mogę dopiero stwierdzić po obejrzeniu twarzy .Zapraszam na konsultację.
Metod jest wiele , oprócz liposukcji można rozpuścić regionalny tłuszczyk i ,,naciągnąć,, skórę technologią HIFU, sama liposukcja to za mało, zostanie nadmiar skóry. Nic nie zastąpi konsultacji, każda twarz jest inna. Pozdrawiam
Szanowna Pani,
Żeby proponować Pani najlepszą metodę leczenia musiałbym Panią zbadać osobiście. Z tego co jest napisane to osobiście proponowałbym poprawę wolumetrii twarzy, dodatkowo efekt można wzmocnić poprzez lifting termiczny skóry (który jest zabiegiem bezpiecznym i niebolesnym).
Liposukcja jest zabiegiem generalnie bezpiecznym. Natomiast to na co trzeba się nastawić to fakt, że odczuwanie bólu i jego skali jest kwestią indywidualną każdego człowieka. Po zabiegu liposukcji większość pacjentów odczuwa sztywność, ból oraz pieczenie. Obrzęki obszaru ciała poddawanego zabiegowi zanikają po około 7-10 dniach.
Witam,

Na podstawie jedynie opisu trudno jest potwierdzić lub przeciwstawić się opinii kolegów, którzy taki zabieg u Pani zaproponowali. Ja osobiście w tej lokalizacji zaczynam zazwyczaj od zdecydowanie mniej inwazyjnych (i kosztownych) procedur, a liposukcję zostawiam na sam koniec jako tzw. "CIĘŻKĄ ARTYLERIĘ...."

Na pani pytanie najprościej było by mi odpowiedzieć w trakcie bezpłatnej konsultacji, których udzielam we wszystkich moich gabinetach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Świdnica)

Pozdrawiam serdecznie

dr Andrzej Kępa