Czy ktoś mógłby polecić jakąś pozytywną książkę na temat gender ale męskiego, kobiece gender mnie ni

3 odpowiedzi
Czy ktoś mógłby polecić jakąś pozytywną książkę na temat gender ale męskiego, kobiece gender mnie nie interesuje.
Ja polecam książkę "Żelazny Jan". Piękna opowieść o męskości.

Oto kilka propozycji książek na temat męskiego gender:

"Guyland: The Perilous World Where Boys Become Men" Michael Kimmel - książka ta opisuje jak wygląda proces kształtowania męskiej tożsamości w dzisiejszym społeczeństwie, które często promuje szkodliwe stereotypy i presję społeczną wobec mężczyzn.

"Iron John: A Book About Men" Robert Bly - w książce tej autor analizuje różne aspekty męskiej psychiki i kultury, odwołując się do mitologii i symboliki.

"The Will to Change: Men, Masculinity, and Love" bell hooks - książka ta skupia się na problemie męskiej toksyczności i wskazuje na potrzebę zmiany kulturowych wzorców męskości.

"The End of Men: And the Rise of Women" Hanna Rosin - książka ta analizuje zmieniające się role płciowe w dzisiejszym społeczeństwie i prognozuje przyszłość męskości i kobiecości.

"The Mask You Live In" - film dokumentalny (dostępny na platformie Netflix) skupiający się na problemie toksycznej męskości i presji społecznej wobec mężczyzn.

Mam nadzieję, że któryś z tych tytułów przypadnie Ci do gustu. :)
Dzień dobry, książka o której pomyślałem po przeczytaniu Twojego pytania nosi tytuł "Gdzie ci mężczyźni?" autorstwa Nikita D. Coulombe i Philip G. Zimbardo.