Czy kifoza piersiowa jest w stanie dawać objawy bólu w okolicy barku/obojczyka (narastający, silny b

2 odpowiedzi
Czy kifoza piersiowa jest w stanie dawać objawy bólu w okolicy barku/obojczyka (narastający, silny ból po aktywności wymagającej użycia i unoszenia rąk - mycie okien, pływanie, badminton, siatkówka, tenis itp.). Czy może to być bardziej wynik istniejącej przepukliny (th3-th4)?

Czy intensywna, systematyczna fizjoterapia jest w stanie odwrócić stan kifozy u dorosłej osoby i pozwoli powiększyć pojemność płuc?
Tak, może. Niestety przez internet nie da się na pozostałe pytania odpowiedzieć jednoznacznie. To kwestia indywidualnego przypadku Trzeba dokonać badania manualnego + ewentualne badania dodatkowe (rentgen, rezonans). Proszę udać się do fizjoterapeuty, najprawdopodobniej będzie w stanie poprawić funkcjonowanie Pana/Pani ciała. Pozdrawiam!

Dzień dobry. Kifoza jest to naturalna krzywizna kręgosłupa i sama w sobie nie daje objawów bólowych. Ból jest generowany przez tkanki miękkie, które znajdują się dookoła. Jeżeli kifoza piersiowa jest powiększona i doszło do zmian strukturalnych to samymi ćwiczeniami nie da się wszystkiego skorygować. Na pewno jesteś w stanie poprawić parametry oddechowe.
W zależności jak duża jest przepuklina. Jeżeli jest na tyle duża żeby podrażniać korzeń nerwowy to może dawać objawy bólowe. Byłbym bardzo ostrożny żeby twierdzić, że akurat ta zmiana na Th3 i Th4 wpływa na dolegliwości, które zostały wymienione powyżej.
Proszę udać się do fizjoterapeuty/ osteopaty na wizytę. Koledzy przeprowadzą dokładną diagnostykę i na pewno dobiorą odpowiedni program usprawniający. Pozdrawiam serdecznie