Czy jako asystentka stomatologiczna powinnam zajmować się sprzątaniem gabinetu?

5 odpowiedzi
Witam,Mam problem ze swoją pracą i nie wiem czy po prostu muszę zmienić nastawienie czy rzeczywiście zasługuję na coś lepszego. Mianowicie jestem asystentką stomatologiczną i nie wiem skąd to się wzięło, że niektórzy pracodawcy nie zatrudniają Pani sprzątającej tylko wykorzystują do tego swoje asystentki. Mam wrażenie, że tak jest najczęściej gdy jest tylko jeden lekarz i jedna asystentka tak jak w moim przypadku. Oprócz tego, że zajmuje się gabinetem i wszystkim co z tym związane , muszę ogarniać również rejestrację , no i własnie do tego sprzątać tak jak by to robiła Pani sprzątająca. Najgorsza jest świadomość, że naprawdę jest wiele gabinetów w których nie musiałabym tak sprzątać, bo każdy pracownik jest na swoim stanowisku. Zastanawiam się czy źle trafiłam, czy szukać czegoś lepszego, najgorsze jest to , że ogólnie z Panią Doktor bardzo dobrze mi się pracuje i bardzo się lubimy, atmosfera jest bardzo fajna. Rozmawiając kiedyś o tym to mówiła, że trudno , że trzeba sprzątać i tyle. Ostatnio rozmawiałam bardziej przyszłościowo , to Pani Dr powiedziała, że ze sprzątaniem na pewno nic się nie zmieni... A po tym jak powiedziałam, że kiedyś sobie mogę nie dać już rady z tym wszystkim to nic nie odpowiedziała. Wiem, że może takie sobie sprzątanie to nic takiego, jednak na dłuższą metę to nie da rady, dziewczyny w takiej sytuacji właśnie się zwalniają i idą tam gdzie nie będą musiały tego robić. Na razie jestem młod , nie mam swojego mieszkania, męża, dzieci, ale jestem prawie pewna, że jak to się zmieni to nie będę miała siły tak sprzątać wszystkiego jak Pani Dr chce , a jest strasznie pedantyczna co do tego swojego gabinetu. Nie wiem co mam już o tym myśleć, może Pani mi jakoś pomoże. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Witam serdecznie. Po przeczytaniu wiadomości na temat zaistniałej sytuacji pierwszą moją myślą było to, że bardzo nieśmiało stawia Pani wymagania innym, odnoszę wrażenie, że czuje się Pani na tyle niepewnie, że brakuje Pani odwagi aby stanowczo zawalczyć o siebie. Warto pamiętać, że praca jest miejscem, w którym spędzamy większość swojego czasu i jej komfort wpływa na jakość całego życia. Nikt o Panią nie zadba jeśli Pani sama tego nie zrobi, chciałabym zachęcić Panią do wzięcia sprawy we własne ręce, do poszanowania własnego czasu oraz siebie samej. Jeśli rozmowy nie przynoszą skutku to albo jest Pani zbyt mało stanowcza lub osoba do której Pani mówi, nie chce tego słuchać. Wtedy warto poszukać nowej pracy.
Polecam lekturę "Kto zabrał mój ser" - dostępna na chomikuj.pl jeśli będzie miała Pani trudności z poprawą własnej sytuacji proponuję sesję terapeutyczną prowadzoną przez Skype'a

Warto zadać sobie pytanie jak te dodatkowe czynności wpływają na Pani samoocenę myślenie na swój temat. Pani motywację do wykonywanego zawodu. Jakie Pani ma odczucia związane ze sprzątaniem skojarzenia itp. Czy jest Pani w stanie zmienić obecna sytuację lub zaakceptować warunki pracy. Po przyjrzeniu się swoim odczuciom dopiero można ocenić sytuację i jej możliwości rozwiązania.
Szanowna Pani, z tego co zrozumiałam lubi Pani swoją pracę, dogaduje się Pani z szefową, cieniem na tej sytuacji kładzie się jednak wymóg sprzątania. Jeżeli w umowie o pracę wskazano na taka ewentualność, pozostaje jedynie kwestia decyzji: czy póki co, cenię tą pracę na tyle by w niej pozostać, pomimo niedogodności? Czy obecnie potrzebuję tej pracy? Ile gotowa jestem zrobić by ją utrzymać? Szczególnie, że jak Pani podaje, niektórzy pracodawcy stawiają taki wymóg asystentkom. Rozumiem, że czuje się Pani w pewien sposób pokrzywdzona takimi warunkami, ale z Pani opisu wynika, że nie ma szans na ich zmianę w tym miejscu pracy. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by szła Pani za głosem intuicji i rozpoczęła poszukiwania stanowiska w innym, bardziej przyjaznym miejscu. Może być i tak, że w ogólnym rozrachunku chciałaby Pani czegoś więcej dla siebie i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany. Być może obecna sytuacja i przyszłe wizje związane z zawodem nie są dla Pani satysfakcjonujące. Jeśli tak, to dobry moment do rozważenia różnych opcji. Proszę rozważyć zalety i wady pozostania w obecnym miejscu, oraz zalety i wady zmiany miejsca pracy, odważnie ale w sposób przemyślany i kierując się własnym dobrem. Pozdrawiam serdecznie
Witam, ma Pani ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony świetnie dogaduje się Pani z szefową, atmosfera w pracy jest przyjemna, a z drugiej - zupełnie nie może się Pani pogodzić z dodatkowo narzuconą Pani, rolą sprzątaczki. Warto przemyśleć kilka kwestii: Czy dam radę tak dłużej?, Czy za 10 lat też widzę się w tym miejscu i z takim zakresem obowiązków?, Jakie są perspektywy znalezienia innej posady? W spokojnej atmosferze, bez zbędnych emocji pomoże Pani przemyśleć te kwestie psycholog, czy terapeuta. Zachęcam do skorzystania z porady w najbliższej dla Pani okolicy. Pozdrawiam.
Szanowna Pani,

Opisała Pani swój problem bardzo szczegółowo i odczułam, że jest to dla Pani sprawa bardzo trudna do rozwiązania. Niestety nie mogę udzielić Pani wskazać, co w takiej sytuacji powinna Pani zrobić. Wynika to z idei zawodu psychologa i tego, że jego zadaniem jest wyłącznie ukierunkowywanie i wspieranie pacjenta w dokonywaniu dobrych wyborów przez niego samego. Dobry wybór dla mnie w takiej sytuacji mógłby okazać się zupełnie złym wyborem dla Pani. Z Pani wypowiedzi wnioskuję, że jest Pani skołowana obecną sytuacją i nie wie Pani, czy czuć się poniżana, czy zadowolona, czy sama przesadza albo czy może ma Pani rację. Nie ma nic złego w takich momentach, dlatego warto potraktować je jako impuls do pracy nad sobą, nad poczuciem własnej wartości i ustaleniem celów. Zachęcam Panią gorąco do udania się na kilka konsultacji psychologicznych face to face ze specjalistą - na pewno będzie to pomocne w odpowiedzi na nurtujące Panią pytania.