Czy istnieje w Poznaniu miejsce, w którym można zdiagnozować Zespół Aspergera u osoby dorosłej (chęt

4 odpowiedzi
Czy istnieje w Poznaniu miejsce, w którym można zdiagnozować Zespół Aspergera u osoby dorosłej (chętnie w ramach NFZ)? Jak wygląda taka diagnoza i ile trwa? Lekarza jakiej specjalizacji powinnam szukać? Psycholog w ośrodku pracy zasugerowała mi diagnozę w tym kierunku, ale sama się tym nie zajmuje. Pozdrawiam serdecznie.
W pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u psychiatry lub psychologa w dowolnej Poradni Zdrowia Psychicznego. To pierwszy krok do rozpoczęcia takiej diagnostyki.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
diagnozą funkcjonalną Zespołu Aspergera zajmuje się psycholog, ale to lekarz psychiatra potwierdza diagnozę medyczną, dlatego w pierwszej kolejności warto poszukać Poradni Zdrowia Psychicznego na terenie Poznania, lub poprzez serwis Znany Lekarz odnaleźć psychologa przyjmującego prywatnie.
Diagnoza może potrwać od kilku do kilkunastu spotkań. Na pewno będzie obejmowała bardzo dokładny wywiad odnośnie Pani/Pana aktualnego funkcjonowania oraz informacje z przeszłości - nawet z okresu szkolnego lub przedszkolnego. Pomocna może okazać się także książeczka zdrowia dziecka, o ile Pani/Pan jeszcze taką posiada. Prawdopodobnie zostanie Pani/Pan poproszony o wypełnienie kilku kwestionariuszy i testów i być może psycholog skieruje na konsultację psychiatryczną.
Pozdrawiam, Zuzanna Bajsarowicz
Witam, proponuję udać się najpierw do Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam Justyna Wojciechowska
Droga Pani .Dobrze jest znalezc informacje przez wyszukiwarkę w internecie gdzie znajduje sie najblizsza fundacja dotyczacs chorych na chorobe Aspergera.Pracuja tam ludzie kompetentni.Prowadza regularne szkolenia z zakresu diagnozy i terapii takze dla rodzin osob chorych,aby nikt tej diagnozy nie pomylil.Nalezy udac sie do osib kompetentnych.!Jest wiele krytyki w tym zakresieW PolskimTowarzystwie Psychologicznym na stronie internetowej uzyska Pani informacje dotyczace tego zespolu chorobowego i leczenia. (PTP Warszawa Krakow Gdansk)Zycze powodzenia ????Tamara Bogdanowicz ,psycholog,Krakow.