Czy istnieje mozliwosc usuniecia drobnych naczynek laserem ? czy musza one miec okreslona wielkosc ?

6 odpowiedzi
Czy istnieje mozliwosc usuniecia drobnych naczynek laserem ? czy musza one miec okreslona wielkosc ?
Dzień dobry
Laserowo można usunąć drobne naczynka tzw pajączki , do ok 2 mm średnicy
Pozdrawiam

Drobne naczynka możemy usunąć laserowo lub metodą impulsu elektrycznego która świetnie sprawdza się na tego typu zmiany. Ważne aby był to aparat nowej generacji który koaguluje naczynie a nie przepuszcza prądu przez człowieka. Czasem by uzyskać większą skuteczność łączymy te metody podczas jednego zabiegu.
Sugeruję wizytę: Usuwanie naczynek na twarzy - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Poszerzone naczynia można usunąć za pomocą pulsacyjnego lasera barwnikowego lub lasera Nd:YAG, ale w przypadku drobnych zmian równie skuteczna jest elektrokoagulacja naczyń. W przypadku naczyń większej średnicy, konieczna może być np. skleroterapia piankowa lub laserowa. W przypadku naczyń siatkowatych na skórze kończyn dolnych, często przyczyną jest niewydolność naczyń żylnych, która nieleczona prowadzi szybko (3-6 miesięcy) do kompensacyjnego pojawienia się podobne zmiany w innej lokalizacji.

Dobór metody zależy oczywiście od lokalizacji, średnicy poszerzonych naczyń i współistniejacych chorób.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry :). Po obejrzeniu stanu skóry i wielkości naczyń lekarz będzie mógł ocenić czy można je usunąć.
Dzień dobry, tak oczywiście. Z powodzeniem wykonujemy zabiegi laserowego usuwania naczynek laserem Gentle Max w Katowicach i Alma Harmony Pro w Bielsku-Białej. Usuwamy naczynka zlokalizowane na twarzy oraz na nogach. Aby pozbyć się naczynek należy nastawić się na serię kilku zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni. Zapraszam serdeczne.
Dzień dobry, jak najbardziej małe naczynia można usunąć laserowo. Zaleca się około 4-6 zabiegów.
Z pozdrowieniami,
Robert Janczura