Czy istnieje lek przeciwdepresyjny, który nie powoduje wypadania włosów? Mam dopiero 22 lata i jakby

2 odpowiedzi
Czy istnieje lek przeciwdepresyjny, który nie powoduje wypadania włosów? Mam dopiero 22 lata i jakbym zaczął łysieć i być do końca życia łysy, to 10 razy bardziej bym sie załamał psychicznie.
Leki miałbym brać ze względu na spięte mięśnie miednicy, które powodują duży dyskomfort i zapalenie prostaty. Ogólnie to dużo sie stresuje, mam chyba nerwice, ale daje normalnie rade bez niczego wpomagającego, tylko problem mam z tymi spiętymi mięśniami miednicy. Jak jeszcze mógłbym rozluźnić te mięśnie oprócz leków przeciwdepresyjnych? Np. psychoterapia by pomogła? Mam przez to już od pół roku zapalenie prostaty, bolesną okolice łonową i ciężko mi siedzieć z powodu dyskomfortu okolic odbytu i kości ogonowej. Wszystkie badania jakie były możliwe na drogi moczowe są prawidłowe - brak bakterii (wcześniej miałem bakterie), co może wskazywać właśnie na niebakteryjne zapalenie prostaty - przewlekłe bóle mięśni miednicy i stąd moje pytanie do Państwa. Pozdrawiam.
Leki przeciwdepresyjne, tak jak większość farmaceutyków, mają skutki uboczne. Jednak ich rodzaj i nasilenie, w dużym stopniu zależą od cech indywidualnych. Nie pisze pan, dlaczego podejmuje Pan leczenie farmakologiczne. Proszę jednak pamiętać, że w większości dolegliwości (zwłaszcza związanych ze stresem), bardzo skuteczna okazuje się psychoterapia - Mindfullness, ćwiczenia oddechowe, treningi relaksacji i wspomaganie odpowiednimi narzędziami wprowadzającymi w stan odprężenia, pomagają prawidłowo napinać się i rozluźniać WSZYSTKIM mięśniom, wspomagają prace układu nerwowego (mniejsze emocje) i hormonalnego (wyrównanie poziomu adrenaliny, noradrenaliny i kortyzolu). Łysienie także może być objawem stresu. Człowiek jest całością - psychika i ciało to jedno, wiec najlepiej działać systemowo.
Życzę odwagi i spokoju w podejmowaniu wyzwań.
Dominika Wieland-Lenczowska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Leczenie farmakologiczne z pewnością może złagodzić objawy nerwicy, jednak jak słusznie sam Pan (prawdopodobnie) podejrzewa, nie leczy jej przyczyn. Badania pokazują, że najlepsze efekty radzenia sobie z tego typu trudnościami (o podłożu psychicznym i psychosomatycznym) uzyskujemy łącząc leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Psychoterapia mogłaby pomóc Panu zredukować ilość stresu i umożliwić lepsze rozumienie go i zarządzanie nim.
Jednocześnie może Pan spróbować wizyty u fizjoterapeuty specjalizującego się w mięśniach dna miednicy – w pewnym aspekcie będzie to wciąż zajmowanie się skutkami, jednak sądzę, że może to przynieść Panu ulgę i da dodatkowe narzędzia do pracy z ciałem i jego napięciem. Powodzenia!
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.