Czy brak ochoty na seks może brać się z zażywania tabletek antykoncepcyjnych?

5 odpowiedzi
Witam, mam 24 lata i dwu letniego synka. Po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Bardzo rzadko mam ochotę na seks, czy to może być przez tabletki? Wcześnie wszystko było ok. Bardzo kocham swojego męża, proszę o pomoc.
Dzień dobry,
Jest bardzo wiele czynników, które mogą powodować spadek libido. Odmienny obraz swojego ciała po ciąży, zmęczenie które się pojawia podczas opieki nad domem i dzieckiem, nieporozumienia czy brak zrozumienia ze strony partnera, stosowane leki (np. antykoncepcja), czynniki społeczno-kulturowe itd.
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie jaki czynnik u Pani podziałał, konieczna jest dalsza diagnostyka. Zachęcam do wybrania się na wizytę do seksuologa, który pomoże znaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu.
Pozdrawiam
Artur Kierach

Po porodzie zwiększa się stężenie prolaktyny. Ta lubi hamować pożądanie. Poza tym relacja partnerska ma znaczenie. Leki antykoncepcyjne niektóre osłabiająą libido. Warto dopasować z ginekologiem. Poprawia libido sensivella w dawce 2x 1.Z innych preparatów to erotic.Pomagają też treningi pary.
Źle dobrana antykoncepcja hormonalna wpływa czasem na poziom potrzeb seksualnych, aczkolwiek przyczyn obniżenia tych potrzeb jest więcej. Do diagnozy potrzebna jest wizyta u ginekologa, albo rozmowa z seksuologiem.
Jest to prawdopodobne. Najlepiej jak trafiłaby Pani do lekarza ginekologa-seksuologa, o ile jest dostępny w miarę blisko Pani miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam Noworocznie. JW, blog seksuologia.com
U 30% kobiet stosujących doustną antykoncepcję hormonalną obserwuje się zjawisko zmniejszenia libido, więc rzeczywiście taka przyczyna wydaje się prawdopodobna. Czasem konieczna jest zmiana pigułek na inne - nie wszystkie działają jednakowo w tej sferze. Proszę zasięgnąć porady ginekologa. Pozdrawiam!