Czuję ciągłą nienawiść do samego siebie, każde przebudzenie ze snu to żałowanie że się żyje. Staram

2 odpowiedzi
Czuję ciągłą nienawiść do samego siebie, każde przebudzenie ze snu to żałowanie że się żyje. Staram się tłumić myśli samobójcze pracą i alkoholem. Miewam też okresy samookaleczeń które pomagają ,,wrócić" do normalnego toku życia, ale są one upokarzające. Chwilowa poprawa po jakimś czasie przynosi jeszcze gorsze samopoczucie. Czuję totalną bezsilność, bezsens życia i pustkę. Trwa to już lata. Co robić, u kogo szukać pomocy?
Dzień dobry. Myślę, że względem opisywanych przez Panią/Pana trudności najbardziej wskazana jest psychoterapia. Polecałabym tutaj nurt psychodynamiczny. Jeśli to możliwe: w trybie stacjonarnym, nie online.
Do rozważenia byłaby również farmakoterapia, która - zwłaszcza w początkowych etapach leczenia - może przynieść dużą ulgę.

Przede wszystkim, bardzo przepraszam, że przeżywasz tak trudne chwile. To, co opisałeś, jest bardzo poważne, i ważne jest, abyś uzyskał profesjonalną pomoc.

Twoje uczucia, myśli samobójcze i samoagresywne zachowania wymagają natychmiastowej uwagi specjalisty. W takiej sytuacji, najlepszym krokiem jest skontaktowanie się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem, aby ocenić sytuację i ustalić plan działania.

Możesz zacząć od skonsultowania się z lekarzem rodzinnym lub lekarzem pierwszego kontaktu, który może skierować Cię do odpowiedniego specjalisty. Alternatywnie, jeśli jesteś w kryzysie, skorzystaj z pomocy telefonicznych linii wsparcia dla osób w kryzysie, gdzie wykwalifikowani doradcy mogą rozmawiać z Tobą i pomóc Ci znaleźć doraźne wsparcie.