Czeste oddawanie moczu u 4 latka

2 odpowiedzi
Witam, syn bardzo czesto oddaje mocz (wynik ogólny bardzo dobry, dzis idziemy po skierowanie na posiew) bolała go jakies dwa tyg temu końcówka penisa jakby miał tam jakąś krostke , teraz nic go nie boli ale potrafi isc do toalety np 5 razy w ciagu godz dostał bactrim mamy tez diprogente i jakas mas bez hormonów, niestety bieganie do toalety sie nie skoczyło jesli wynik posiewu moczu bedzie dobry to gdzie szukac pomocy: u urologa? dodam ze syn ma stulejke (ma 4,5 roku za mały na zabieg) czy to moze miec zwiazek zaczynam sie martwic
Dzień dobry. Leczenie dzieci z założenia jest trudniejsze i wymaga pilniejszej obserwacji. Leczenie antybiotykiem przy istniejącej stulejce i niepewnym efekcie leczenia sterydem może nie dać efektu gdyż zalegająca pod napletkiem wydzielina będzie powodować nawrót objawów. Należy ocenić skuteczność leczenia stulejki, zbadać ponownie mocz i dopiero wtedy skupić się na pozostałych objawach. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, jeżeli stulejka jest znaczna to u takich chłopców występuja częstsze stany zapalne, trzeba taż sprawdzić czy stulejka nie blokuje odpływu moczu z pęcherza w USG, powinien tym sie zająć urolog dziecięcy, pozdrawiam