Cześć. Mam pewien problem, aktualnie biorę 6 różnych leków, ale w nich jest Sulpiryd 400mg/dobe oraz

1 odpowiedzi
Mam pewien problem, aktualnie biorę 6 różnych leków, ale w nich jest Sulpiryd 400mg/dobe oraz Duloksetyna 180mg/dobe. Leki te powodują masakryczny spadek libido. Rozumiem że osoby w depresji mogą sobie pozwolić na abstynencje seksualną przez np 8 miesięcy leczenia, ale co w przypadku ChAD? to choroba nieuleczalna i leki trzeba brać do konca życia. Czy są jakieś SSRI które nie zaburzają libido? Chodzi głównie o brak możliwości osiągnięcia orgazmu. Chyba wole popadać w manie oraz depresje i uprawiać sex niż pozostać do konca życia osobą aseksualną. To nienormalne.
1. Duloksetyna nie jest lekiem z grupy SSRI. - To lek hamujący wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny.
2. Wszystkie leki z grupy SSRI wykazują podobne działanie na funcje seksualne, gdyż wynika ono z ich podstawowego, wspólnego mechanizmu działania.
3. W przypadku złej tolerancji leków z powyższej grupy zazwyczaj nie ma przeszkód, aby sięgnąć po lek przeciwdepresyjny o odmiennym mechaniźmie działania i tym samym wolny od opisywanych w pytaniu działań niepożądanych. Oczywiście, decyzja w tym względzie należy do lekarza prowadzącego leczenie.