Czemu czuję ból podczas seksu?

4 odpowiedzi
Dzień dobry mam 20 lat .
Moim problemem jest ból podczas seksu ,dziewictwo straciłam mając 18 lat .
Zawsze podczas stosunku bardzo mnie boli i po stosunku przy oddawaniu moczu czuję mocne pieczenie. Byłam u ginekologa dał mi leki dopochowe na zapalenie ale to i tak niczego nie zmieniło. Czasami są momenty ,że nic nie czuję tak jakby było mi wszystko jedno. Mój ginekolog powiedział ,że miałam bardzo grubą błonę ale ,że po czasie będzie okej .Dalej nie jest. Miałam robione USG ,cytologie i badania na różne choroby -też jest wszystko w porządku. Często przy seksie mam parcie na mocz ,i nigdy nie jestem mokra .Mam ciągle suchość pochwy i tak jakby brak ochoty na seks. Być może są to zaburzenia hormonalne? choruje na padaczkę i czytałam ,że to też może mieć jakiś wpływ. Dodatkowo gdy mój chłopak stara się stymulować moją pochwę ręką -nic nie czuję ,nie sprawia mi to wg przyjemności .Kocham swojego chłopaka i chcę ,żeby było w łóżku wszystko dobrze ,ale nie wiem czemu nie jest. Ginekolodzy ciągle powtarzają to samo ,ze jest z budową pochwy wszystko dobrze ,a to że nie czuję to być może że jestem jeszcze młoda. Czy jeśli są to zaburzenia hormonalne dostałabym jakieś leki na suchość pochwy? na to że miałabym ochote na ten seks? Gdzie się zgłosić ,żeby poznać przyczynę tego ?Pozdrawiam serdecznie .
Dzień dobry,
pisze Pani o kilku problemach na które nakłada się padaczka.
1. Czy parcie na pęcherz występuje tylko podczas stosunku? ( dobrze wykonać ogólne badanie moczu na obecność bakterii)
2. Czy zawsze ma Pani uczucie suchość? ( warto oznaczyć hormony np.: prolaktynę -
istotą jest wyrównanie hormonalne a nie stosowanie lubrykantów / pisze Pani o stymulacji ręką. A jak długo trwają pieszczoty i pocałunki przed stosunkiem, czy jest Pani wystarczająco podniecona? )
3. Istotny jest rozmiar członka partnera ( jeżeli jest Pani drobnej budowy).
4. Czy zażywa Pani leki przeciwpadaczkowe? ( jaki mają wpływ na libido?)
Jednoznacznie nie można Pani odpowiedzieć. Zdecydowanie polecam poszerzyć diagnostykę.
Pozdrawiam ES

Dzień dobry,
Dziękuję za zaufanie przede wszystkim.
Ból podczas stosunku może mieć podłoże fizjologiczne ale również psychiczne albo jedno z drugim jak w przypadku pochwicy nieorganicznej.
To, że Pani choruje na padaczkę może mieć związek również z napięciem mięśni podczas stosunku co powoduje ból.
Sądzę, że najlepiej aby Pani znalazła zaufanego psychologa/seksuologa aby o życiu intymnym porozmawiać i jestem przekonany, że Pani nie jest skazana na taki dyskomfort seksualny.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Zapewne z powodu suchości pochwy odczuwa Pani ból. Proszę kupić sobie Gynauxil globulki i stosować wg ulotki. Do tego przy współżyciu proszę stosować lubrykanty.Moze warto się wybrać do specjalisty ? Proszę to rozważyć. Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani,
Epilepsja sama w sobie jak również niektóre leki na tę chorobę faktycznie mają wpływ na życie seksualne, zmniejszają potrzeby seksualne i obniżają zdolność do podniecenia seksualnego. Pani dysfunkcje należałoby skonsultować z prowadzącym neurologiem.
Oczywiście nie można bez badań wykluczyć hormonalnego podłoża Pani trudności jest jednak wysoce prawdopodobne, że Pani problemy, bolesność podczas zbliżeń, obniżone libido, niewystarczająca lubrykacja mają podłoże nie fizyczne a psychogenne. Uporczywość tych objawów a także prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych i lekarskich na to własnie wskazują. Sugeruję, po pierwsze używanie podczas zbliżeń lubrykatu na bazie wody.Dostateczne nawilżenie zmniejszy bolesność i dyskomfort a także, być może, zwiększy Pani doznania. Po drugie zaś, spotkanie z psychologiem seksuologiem celem dokładniejszej diagnostyki i leczenia.
Pozdrawiam serdecznie.