ćwiczenia poprawiające pamięć

8 odpowiedzi
Chciałabym bardzo otrzymać na moją pocztę zestawy ćwiczeń usprawniających pamięć dla osoby w średnim wieku. W grę nie wchodzi żadna choroba
Mamy wiele rodzajów pamięci i istnieją różne przyczyny jej osłabienia, co determinuje sposoby pracy nad nią.

Dzień dobry, jestem psychoterapeutą, zajmuję się leczeniem. Proszę skorzystać z warsztatów poprawiających pamięć i koncentrację lub porady psychologa. Pozdrawiam
W pytaniu pral adresu e-maila.
Proszę podać namiar emailowy.
Pozdrawiam.
Witam Panią,
Niestety nie mam widocznego Pani adresu e-mail.
Pozdrawiam serdecznie, Natalia Kabała- Michna
Regularne ćwiczenie uważności wspomaga pamięć i koncentrację. Efekty można zauważyć po kilku tygodniach codziennych ćwiczeń. Przykładowe ćwiczenia są dostępne na YouTube pod hasłem: DobroStan trening mindfulness.
Dzień dobry.
Istnieje bardzo dużo ćwiczeń usprawniających pamięć. Pytanie tylko, skąd bierze się zapominanie u dorosłej osoby. Jeśli nie choroba, to prawdopodobnie brak uważności, natłok zajęć, nieumiejętność organizacji czasu, stres....... Wymieniać można bez końca.
Generalnie rzecz ujmując rób poniższe czynności
-Rozwiązuj krzyżówki i zagadki logiczne, baw się w quizy i skojarzenia.
-ucz się jak najwięcej na pamięć-wiersze, lista zakupów,
-twórz historyjki
-graj w różne gry typu-zapamiętaj
-rozwiązuj krzyżówki,
-ćwicz na świeżym powietrzu, to dotlenia mózg i też poprawia pamięć.
Pozdrawiam
Szanowna Pani, takich ćwiczeń może Pani poszukać w Internecie, na stronach edukacyjnych. Usprawnianiu pamięci służą wszelkie formy jej aktywnego używania , na przykład nauka języka obcego. Pozdrawiam