Co zrobić żeby mieć więcej energii i siły?

6 odpowiedzi
Mam pewien problem, otóż ciągle jestem przemęczona i nie mam siły na nic, nawet słoika nie mogę odkręcić. Ciągle chce mi się spać. Dodam, że wyniki krwi są perfekcyjne więc to nie żadna anemia ani nic z tych rzeczy.Co zrobić żeby mieć więcej energii i siły?
trudno powiedzieć nie widząc i nie badając... może być to wynik albo jakiś przewlekłych infekcji, zaburzeń hormonalnych, chorób autoimmunologicznych lub niedokrwistości. Może też to oznaczać przemęczenie, zespół wypalenia zawodowego, fibromialgię lub depresję... zapraszam na wizytę...

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Może być wiele stanów które powodują osłabienie, musiała bym poznać Pani sposób żywienia, styl życia, natężenie stresu, czy występują jakieś inne objawy. Zimą, wiosną może to być niedobór witaminy D3.
Dzień dobry! Objawy przez Panią zgłaszane są bardzo nieswoiste i mogą być związane z wieloma przyczynami. Nie wiem, czy były wykonywane inne badania oprócz morfologii krwi, na postawie których można byłoby się przybliżyć do rozpoznania. Na pewno należałoby oznaczyć hormony tarczycy, na początek TSH oraz kilkakrotnie zmierzyć ciśnienie tętnicze w ciągu dnia. Trudno odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby mieć więcej energii i siły, nie rozpoznawszy najpierw przyczyny dolegliwości.
Proszę o dokładniejsze informacje na temat tych perfekcyjnych wyników.
Bo jeżeli była to tylko morfolgia krwi,to jednak nie wystarczy.
Niestety podaje Pani za mało informacji. Anemia to tylko jedna z możliwych przyczyn. Czy TSH w kierunku niedoczynności tarczycy było oznaczone? Próby wątrobowe, czynność nerek, glukoza. Jeśli występuje osłabienie mięśni to oznaczenie potasu, sodu, wapnia, wit D - 25(OH)D3. Konieczne uzupełnienie wywiadu lekarskiego. Pozdrawiam.
Brak energii do życia to jeden z częstszych objawów depresji. Jeśli wywiad, badanie fizykalne i wyniki badań dodatkowych nie sugerują żadnej przyczyny somatycznej to może warto zwrócić się o pomoc do psychiatry

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.