Co zrobić z podejrzeniem molestowania w rodzinie? Mam 20 lat a za sobą już łącznie z 7 lat depresji

1 odpowiedzi
Co zrobić z podejrzeniem molestowania w rodzinie?
Mam 20 lat a za sobą już łącznie z 7 lat depresji..W młodym wieku byłam molestowana przez ojca a gdy miałam lat 16 zdecydowałam się o tym powiedzieć mamie i rodzinie.Niestety nikt mi nie uwierzył mimo ze ojciec był nielubianym przez wszystkich alkoholikiem i nie pracował przez całe swoje życie.Sprawa trafiła do sądu ale tam mama kazała mi kłamać ze ojciec z nami przez pewniej czas nie mieszkał bo pobierała od państwa alimenty i bała się ze będzie musiała zawracać..przez co wszystko przestało trzymać się kupy a później matka zgubiła numer do pani która zajmowała się tą sprawa i jakimś cudem zostało to odwołane.Pozniej ponowiłem zeznania i znów sprawa została odrzucona.Jakis czas później zaszłam w ciąże i chciałam mieć spokój od tego wszystkiego wiec przestałam sprawę zgłaszać bo czułam ze to nie ma sensu a bardzo bałam się o tym mówić.Czułam ogromny wstyd przed moją rodziną bo traktowali mnie jakby nic się nie stało.Najgorsze w tym wszystkim jest to ze mam 12letniego brata który mieszka z moja matka i ojecem a ja nie mogę nic z tym zrobić..Nie mogę żyć z tą świadomością ze rujnują mu życie tak jak mi..Moja matka ma innego faceta ale dalej trzyma ojca w domu a on wmawia codziennie mojemu bratu ze ma raka i zaraz umrze(mi tez tak wmawiał gdy miałam 10 lat).Matka złożyła po paru kłótniach sprawę o ograniczenie mu praw ale to nic nie zmieni.Co mogę zrobić w tej chorej sytuacji?pare razy byłam na policji ale oni nic nie robia po jego kolejnych awanturach domowych.Czy coś musi się wydarzyć żeby ktoś zajął się tą sprawa?Oczywiscie zawsze byłam pewna ze niby nic on nie zrobi bratu ale skoro do mnie się odważył to do niego nie..?
Witam serdecznie, to bardzo trudna sytuacja. Ważne, że zdecydowała się Pani opowiedzieć o tej historii i zawalczyć o siebie i brata. W takiej sytuacji może zgłosić się Pani do najbliższego ośrodka pomocy społecznej, złożyć zawiadomienie do sądu lub szukać pomocy w Centrum Interwencji Kryzysowej. Proszę się nie zniechęcać poprzednimi sprawami, które nie zakończyły się po Pani myśli. Sądy mają wgląd w poprzednią dokumentację, kolejne zgłoszenie może spowodować, że sprawę zbadają odpowiednie organy.
Życzę dużo siły!