Co ze mną jest nie tak

2 odpowiedzi
Witam! Długo zastanawiałam się, gdzie udać się z moim problemem. Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję. mam 22 lata, dwa miesiące temu obroniłam licencjat - tak słowem wstępu. Mam też przyjaciółkę, o ile tak można to nazwać, którą znam około 10 lat. Miała ona problemy z agresją i próbami samobójczymi. Zawsze starałam się być i pomagać. Mimo swoich wybuchów wściekłości, do mnie nigdy nie odniosła się nawet słowem w sposób pozbawiony szacunku. Spotykała się z dziewczynami od 7 lat i przekonana była, że nie interesują jej faceci. Cztery miesiące temu coś zaczęło nas do siebie ciągnąć. Postanowiłyśmy spróbować, chociaż ja do tej pory normalnie byłam w związkach z chłopakami. Dość szybko się okazało, że nic z tego nie będzie. W ostatnim czasie relacje między nami były czysto przyjacielskie, a przynajmniej tak próbowałyśmy. Nastąpiła jedna, zasadnicza zmiana – zamknęła się w sobie chociaż udaje, że jej życie tryska radością. Nie wiem, jaki powinnam mieć do niej stosunek a poza tym sama nie radzę sobie ze swoimi silnymi emocjami. Mam straszne obawy, żeby zapytać wprost psychologa, co ze mną jest nie tak, że żadne relacje mi nie wychodzą.
Pierwsza wizyta dla wielu bywa stresująca ale proszę się nie obawiać, psycholog zadba o to, aby atmosfera na spotkaniu była swobodna. Fachowa pomoc psychologiczna ma pomóc otworzyć się by łatwiej było mówić o swoich uczuciach i stawić czoła problemom. Warto skorzystać z wizyty u specjalisty, który pomoże Pani uporać się z własnymi emocjami, a to z pewnością ułatwi szczery kontakt z przyjaciółką. Niewyjaśnione sprawy często negatywnie rzutują na nasze funkcjonowanie, dlatego warto dążyć do ich wyjaśnienia. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam, Ewa Bienert, skuteczny-psycholog.pl

Witam,
Pani zbliżenie z przyjaciółką spowodowało zmianę Waszej relacji. Z Pani opisu wynika, że obydwie poniosłyście koszty emocjonalne tej sytuacji. Jeśli to możliwe, może Pani spróbować podjąć otwartą rozmowę z przyjaciółką by wyjaśnić sytuację i wyrazić emocje, z którymi się Pani zmaga.
Pisze Pani także o tym, że 'żadne relacje Pani nie wychodzą'. Uważam, że warto się przyjrzeć tym Pani kłopotom podczas psychoterapii indywidualnej.
Pozdrawiam
Marta Śmieszek