Co wynik badania TK?

5 odpowiedzi
W styczniu doznałam złamania szyjki kości udowej. Została zespolona 5 metalowymi śrubami. Obecne badanie TK wykazało; trzy śruby umocowane do płytki, położone w szyjce i głowie k. udowej, dwie mocują płytkę do k. udowej poniżej krętarza większego( jedna celuje niemal w całości poza kość). Szczelina nadal widoczna- niedokonany pełny zrost odłamów. W okolicy widoczne kostne zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze. Głowa kości udowej o miejscowo zaburzonej strukturze z obszarami litycznymi- rozrzedzenia struktury kostnej.
Proponuje wyjaśnienie Pani problemu z lekarzem ortopedą pod którego jest Pani kontrolą. Wraz z nim ustalenie dalszego planu leczenia oraz rozwiązania Pani problemu zdrowotnego.
Życzę dużo zdrowia

Witam Panią. Uważam, że powinna się Pani skierować na konsultację do lekarza ortopedy. Skoro zostały Pani zlecone badania TK to zapewne znajduje się Pani pod opieką jakiegoś specjalisty. Proszę to wykorzystać i razem z nim poszukać odpowiedzi na wszystkie pytania. Lekarz poza oceną radiologiczną będzie mógł również przeprowadzić ocenę kliniczną Pani nogi oraz w razie potrzeby zlecić badania dodatkowe. Z mojej perspektywy operując danymi, które dostałem uważam, że należy wyjaśnić przyczynę nie pełnego zrostu odłamów oraz rozrzedzenia struktury kostnej. Ale jak już powiedziałem wyżej powinna Pani dokonać tego z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.
Witam serdecznie,

Dziękuję za przesłanie wiadomości.

Zapraszam na wizytę konsultacyjną do Kliniki Medycyna Urody,
Proszę o zabranie ze sobą wszystkich dokumentów medycznych (zdjęcia, opisy itp0.

Pozdrawiam
Olga Łagowiec
Manager Kliniki Medycyna Urody
Witam! Taki opis tomografii mówi o nie do końca wygojonym złamaniu. Zrost opóźniony w tego typu złamaniach niestety nie jest rzadki. Rozrzedzenia mogą świadczyć o postępującej martwicy głowy kości udowej, która również jest częstym powikłaniem. Proponuję zabiegi stymulujące zrost kostny. Paweł Sokołowicz
zapraszam na konsultacje z płytką najlepiej
pozdrawiam