co to jest uszkodzenie pasta w barku i czy to jest częściowe czy całkowite uszkodzenie barku i do te

2 odpowiedzi
co to jest uszkodzenie pasta w barku i czy to jest częściowe czy całkowite uszkodzenie barku i do tego dodam ze w guzku wiekszym w ramieniu prawym mam torbiele kostne i czy uszkodzenie pasta i torbiele kostne jak sie ma sie ramieniu to operuje sie czy raczej nie mnie 8 miesiecy boli mnie bark i prawa ręka tez i mialelem tez podwichniecie stawu barkowego i upadek na prawa reke i bark tez i czy uszkodzenie typu pasta to zerwanie sciegnia tak czy nie i czy uszkodzenie obrabka beharda barku to powazne czy nie
Stożek (także: pierścień) rotatorów to okrywa w głowy kości ramiennej utworzona ze ścięgien czterech mięśni rotujących i odwodzących (unoszących do boku) staw ramienny. Należą do nich: mięsień nadgrzebieniowy, podgrzebieniowy, podłopatkowy i obły mniejszy. Ścięgna tych mięśni przyczepiają się do guzka większego i mniejszego kości ramiennej. Uszkodzenie któregokolwiek ze ścięgien powoduje przewlekły, uporczywy ból, zmniejszenie siły i zmianę zakresu ruchu stawu ramiennego. Uszkodzenie może mieć charakter urazowy (tzw. uszkodzenie PASTA) lub przewlekły, postępujący. Podstawą rozpoznania jest wywiad chorobowy i badanie kliniczne, na które składa się kilka – kilkanaście testów klinicznych, wykonywanych przez lekarza w trakcie badania fizykalnego. Rolę uzupełniającą pełni badanie radiologiczne, ultrasonograficzne lub rezonansu magnetycznego.

Prawdopodobnie bez operacji się nie obędzie. Rozleglość zmian należy ocenić w badaniu funkcjonalnym i obrazowym. Zastosować leczenie fizjoterapeutyczne przygotowujące do ewentualnej ingerencji rekonstrukcyjnej.