Co robić w sytuacji gdy nie usunęło się nowotworu miejscowego ucha, który w tym momencie zajął płuca?

4 odpowiedzi
Witam, mam taki problem, jakieś 5 lat temu tato miał pobrany wycinek z tkanki miękkiej ucha, na wyniku wyszło że jest to nowotwór miejscowy, jednak nie poszedł z tym od tamtego czasu na operację, ucho wygląda fatalnie, jest prawie całe zainfekowane, ciekła z tego materia, która brudziła poduszkę, jakieś 2 miesiące temu tato trafił do szpitala po przebytym zapaleniu płuc, okazało się że jest zator płucny, zastosowano leczenie, był w szpitalu miesiąc czasu...po dwóch tygodniach od wyjścia ze szpitala poczuł się bardzo źle, ciśnienie które miał zmierzone to 70/40 znowu został zatrzymany w szpitalu....dziś wyszedł, ale jest bardzo słaby, na wypisie pisze że są liczne guzki na płucach i zwapnienie, traci głos, ma chrypkę, nie ma apetytu ...ma zalecenie do konsultacji z laryngologiem....Proszę pomóżcie....co mogę zrobić? To że mam jechać z nim do lekarza to już wiem. Co mam robić w takiej sytuacji?
Witam
Bez wyników badań trudno powiedzieć coś wiążącego - tato musi się przebadać i na podstawie wyników badań będzie można ustalić plan leczenia
pozdrt
Stanisław Nitek

Witam serdecznie!
Konieczna w trybie pilnym konsultacja laryngologiczna z oceną struktur krtani oraz gardła dolnego. Po badaniu możliwe ukierunkowanie dalszej diagnostyki oraz schematu leczenia.
Pozdrawiam.
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Szanowna Pani,
sytuacja wyglada bardzo poważnie i proszę nie liczyć, że laryngolog rozwiąże Pani problemy. Wspomiane guzki w płucach o których Pani pisze mogą być przerzutami nowotworowymi. Przede wszystkim proszę ustalić, czy tata ma nowotwór złośliwy i czy ma przerzuty. Jeżeli nie, to wówczas celowa jest konsultacja doktora laryngologa. Jeżeli nie jest wiadomo, to trzeba to ustalić. Natomiast jeżeli jest to nowotwór złośliwy to trzeba szukać pomocy u onkologa. Może będzie celowe wdrożenie jeszcze jakiejś terapii onkologicznej. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam,
Prof. A. Krzeski
Witam. Żeby cokolwiek odpowiedzieć konieczny jest dokładny odpis badania histopatologicznego z ucha sprzed 5 lat.Dokładnie skąd był pobierany wycinek? Konieczne jest dokładne przeczytanie całej dokumentacji medycznej. Sprawa zbyt poważna żeby wypowiadać się w internecie.